Geçtiğimiz yıl kasım ayında, kara para aklama ve vergi kaçırma gibi ağır suçlamalarla gündeme gelen ve tutuklanan Dilan ve Engin Polat çiftinin davası hala kamuoyunun gündeminden düşmüyor. Lüks ve gösterişli yaşamlarıyla tanınan çiftin tutuklanmasıyla başlayan soruşturma süreci, dikkat çekici detaylarla dolu.

GÖZLER SOSYAL MEDYA FENOMENLERİNE ÇEVRİLDİ
Dilan ve Engin Polat çifti hakkında 5 ayrı suçtan soruşturma devam ediyor. Özellikle kara para aklama ve vergi kaçırma gibi ciddi suçlamalarla karşı karşıya kalan çiftin tutuklanması, sosyal medya fenomenlerinin yaşam tarzlarına dair kamuoyunda birçok tartışmayı da beraberinde getirdi.

MASAK İNCELEMEYE ALDI
Çiftin tutuklanmasının ardından dikkatler diğer sosyal medya fenomenlerine çevrildi. Bu fenomenlerden biri de, Dilan Polat'a özenerek takipçi sayısını artırdığı iddia edilen Özlem Öz oldu. Özellikle genç kesim arasında popüler olan Özlem Öz ve eşi Tayyar Öz çifti de MASAK tarafından inceleme altına alındı.

550 BİN TL'LİK PARA CEZASI
Özlem Öz'ün yaptığı tanıtım çalışmaları, MASAK'ın dikkatini çekti. Özlem Öz'ün güzellik merkezlerinde doktorun yapması gereken iş ve işlemlerin yapıldığına dair yanıltıcı reklamlar yaptığı tespit edildi. Bu durum, Öz çiftine 550 bin TL'lik bir para cezası olarak geri döndü.

Show TV'nin özel haberine göre, yanıltıcı reklam yapmak suçundan dolayı Özlem Öz ve Tayyar Öz çiftine 550 bin TL para cezası kesildi.