Özlale, Türkiye’nin en büyük açık hava pazarı olan Tire Pazarı’nda da vatandaşların “Ben Memleket Partiliyim ama size oy vereceğim.” “Ben bugüne kadar hep CHP’ye oy verdim ama bu sefer size oy vereceğim” sözleri ile de moral buldu.

2 (3)-1

“Sorunları kısa sürede çözeriz”

İlk önce Bayındır ilçesindeki problemleri tekrar gündeme getirebilmek ve çözüm önerilerini anlatabilmek için, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ziraat Odası, Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret etti. Bayındır’da ‘sosyal alan yetersizliği, imar sorunları ve rant, tarım ve ticarette yaşanan sıkıntıları birinci ağızdan dinlediğini belirten Özlale, “Küçük Menderes Havzası’nın en verimli arazilerine sahip olan Bayındır’da halkın bir çok sorunu yıllardır çözüm bekliyor. Belediyenin metruk halde bıraktığı birçok bina bulunuyor. Engelli vatandaşlara hizmet eden okulun yıkılmasına rağmen yenisinin yapılmaması engelli vatandaşlarımız için büyük bir problem. Bu sorunlar çözülmeyecek sorunlar değil. Biz hizmet öncelikli belediyecilik anlayışımızla bu sorunların hepsini kısa sürede çözeriz. Yeter ki İzmir halkı bize güvensin” dedi.

3 (2)-1

Özlale: “Üretici ve sanayiciyi teşvik edeceğiz”

Tire’de de İYİ Parti teşkilatının ardından Tire Belediyesi’ni ziyaret ettiklerini ifade eden Özlale,  Belediye Başkanları Atakan Duran ile ilçenin sorunlarını konuştuklarını kaydetti. Tire'de  su kaynakları, tarım, sanayi ile ilgili önemli sorunların olduğunu anlatan Özlale, “Tire’de Ziraat Odası ve Tire Süt Kooperatifi’ni ziyaret ettik. Burada kooperatifçilik ve sanayi alanında hayata geçireceğimiz projelerimizi anlattık. Türkiye’nin en büyük açık hava pazarı olarak bilinen Tire Çarşısı’nda esnaf ve pazarcılar ile sohbet gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız bizi ilgi ile karşıladı. Daha önce farklı partilere oy vermiş olan vatandaşlarımız bu sefer bize oy vereceklerini söylediler. Ne yazık ki vatandaşlarımız bugüne kadar oy verdikleri partilerden istedikleri hizmeti alamamışlar. Biz kimseyi ayırmadan, kamunun kaynaklarını çok verimli kullanarak, en acil sorunların çözümünden başlayarak, tarım ve tarıma dayalı sanayinin geliştiği bu bölgelerde üreticimizi ve sanayicimizi destekleyecek projelerle bölgenin refahını daha da artırmayı hedefliyoruz. Kooperatifleri daha çok teşvik ederek, ülkemizin geleceği için büyük önem taşıyan tarım ve hayvancılığın gelişmesine de katkı sağlayacağız” diye konuştu.