GÜNDEME BAKIŞ - CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ferdi Zeyrek, yarım kalan bir hikayesi olduğunu ve bunu 31 Mart seçiminde tamamlayacağını söyledi. Zeyrek, “2019’da ittifaktan dolayı Manisa İYİ Parti’ye bırakıldı. Genel merkezimizin bu kararına saygı duyduk. Manisa’da 4 tane ilçede CHP belediye kazandı. O ilçeler sosyal belediyeciliğin ne olduğunu 5 yıldır gördü. Büyükşehir’de de sosyal belediyecilik olmadı. Şimdiye kadar kazanamadık. Hep eşikten döndük. Bu sefer eşikten girmiş durumdayız. Şu anda kazanıyoruz” dedi.

İYİ PARTİLİLER BENİ DESTEKLİYOR

Manisa’da İYİ Parti’ye oy vermiş seçmenin kendisini desteklediğini öne süren Zeyrek, “İyi insanlarla ikili ilişkilerimiz devam etti. Biz nasıl o gün İYİ Partili insanlarla birlikteydik, bu süreçte biz kazanacağımız için bizimle beraberler. Biz kazanacağız. İYİ Parti’den çok fazla istifalar geldi” dedi.

KİBİR ABİDESİ

CHP Manisa Büyükşehir adayı Zeyrek, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve cumhur ittifakı adayı Cengiz Ergün’ü eleştirerek şunları söyledi:

“Vatanıma milletime kim hizmet ettiyse ondan Allah razı olsun. Yaptıkları yapamadıkları ortada. Kendisini şöyle tanımlıyorum; halktan kopuk, halkından uzaklaşmış, hiçbir derdi dinlemeyen, halkın ihtiyaçlarını gideremeyen bir kibir abidesi. Bunların önüne geçecek olan benim. Halk içinden ben geliyorum. Genel başkanımız, anketlerden sen çıktın. Senle seçimi kazanıyoruz’ dedi. Sorumluluk çok büyük. Genel başkanın memleketinde bir büyükşehir belediye başkan adayı olabilmenin sorumluluğu çok büyük. Manisalılar hemşerilerini çok severler. Hemşerilerine sahip çıkarlar”