GÜNDEME BAKIŞ - CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, Büyük Kurultay için Kemal Kılıçdaroğlu'na imza vermiş, ardından da imzasını geri çektiğini ve kurultayda Özgür Özel'i destekleyeceğini açıklamıştı. Çapın'ın ilçe yöneticileri, Özel'i destekleme kararına tepki göstererek, kendi desteklerinin Kılıçdaroğlu'na olduğunu yazılı olarak kamuoyu ile paylaştı. Açıklamada 24 ilçe yöneticisinden 20'sinin imzası yer aldı.

CHP Bornova İlçe Başkanı Çapın: Kılıçdaroğlu'na verdiğim imzayı çektim oyum Özel'e CHP Bornova İlçe Başkanı Çapın: Kılıçdaroğlu'na verdiğim imzayı çektim oyum Özel'e

WhatsApp Görsel 2023-11-02 saat 11.58.08_ede48c79

İlçe Başkan Yardımcılarının açıklaması şöyle:

CHP ilçe yönetiminde yer alan aşağıda imzası bulunan İlçe Başkan Yardımcıları olarak mahallelerde yürüttüğümüz mahalle delegasyon seçimlerinden bu yana tutumumuz çok net ve direkttir.  Bizler, en başından bu yana Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında yer almayı seçmiş yönetim kurulu üyeleriyiz. Günlerce adalet yürüyüşünde AKP'nin faşizmine karşı yol yürümüş, tarihin en kirli iktidarı tüm devlet kaynaklarıyla seçimlerde partimize saldırırken tüm şehirleri gerçek bir inanmışlıkla ülkemizin geleceği için arşınlamış Genel Başkanımıza  bir vefa borcunun olduğunun bilincindeyiz. Mahalle delegasyon seçimlerinden bu yana ilçe Başkanımız Sayın Ertürk Capın'ın da tercihinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu bilmekteydik. Bizler de bu doğrultuda ilçe seçimlerinde ilçe Başkanımız olarak Ertürk Çapın'ı desteklemiş ve ilçe Başkanımız olması için var gücümüzle çalışmıştık. İl kongre seçimlerinde ise ilçemizi temsilen kurultay delegesi olman için güven kazanmış ve kongre bitiminde de Genel Başkanımıza imza vererek ilçemiz tarafından güven tazelemiştir. Kongreye günler kala ise Manisa Milletvekilimiz ve Genel Başkan Adayımız Özgür Özel'i destekleme kararı alan Sayın Ertürk Çapın akıllara durgunluk veren ifadeler ile hangi dehlizlerde hazırlandığı belli olan sözde manifesto ile taraf değiştirdiğini duyurmuştur. Bu tavır değişikliği ve imzasını reddeden tutumda bulunan İlçe Başkanının bu kararının bizlerden bağımsız ve kişisel bir karar olduğunu tüm kamuoyuna bildirir Bornova İlçe Yönetimi olarak desteğimizin Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU'yla olduğunu tekrar bildirmek isteriz.

WhatsApp Görsel 2023-11-02 saat 11.18.50_efdeba05