CHP lideri Özel, seçim sonrası ilk açıklamayı SÖZCÜ'den İsmail Saymaz'a yaptı. Özel, aday belirleme sürecinde Tunç Soyer ile yaşananları anlattı.

Cemil Tugay'ın ankette en yüksek oy aldığını kendisininde gördüğünü söyleyen Özel, "Kendisine yurt dışı görev teklif ettim, "Onore oldum, çok sevindim" dedi gitti. Birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım" ifadelerini kullandı.

Özel'in açıklamalarının tamamı şu şekilde;

Tunç Soyer’dir en büyük hayalkırıklığım. Çağırdım, anlattım. Cemil Tugay’ın ankette en yüksek oyu alan iki isimden biri olduğunu kendisi de gördü. Yurt dışı görev teklif ettim. Memnun oldu. Akşam yemeğe çıktık birlikte. “Kıbrıs, Amerika ve Brüksel’deki temsilcilikle birlikte Pekin ve Moskova’da şube açalım. Yurt dışı ilişkilerde iyisiniz” dedim. “Onore oldum, çok sevindim” dedi. Gitti, birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım… Kimseye küskün değilim ama İzmir’de kazanmamız için hiçbir şey yapmadı. İzmir’de tehlike çanlarının çaldığı günler oldu. İzmir’i değil, kendisini düşündü. O yüzden çok kızıyorum ona.