Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP'de kongre süreci kadın ve gençlik kolları kongreleri ile başladı. İlçe kongreleri devam ederken, geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de belediye - örgüt çatışmasının yaşanmaması için CHP Lideri Özgür Özel birçok defa ikazlarda bulundu. Özel, Genel Başkan seçildikten sonra İzmir'e ilk gelişinde havalimanında dahi "Belediyeler örgüt işlerine karışmayacak, örgüt de belediyelerin işlerine karışmayacak" uyarısında bulundu.

ÖZEL'İN UYARISI DİKKATE ALINMADI

Ancak CHP Lideri Özel'in birçok defa, belediye başkanlarının, belediyenin mali gücünü kullanarak örgütteki başkanları tayin etmemesi yönünde yaptığı uyarılar Foça'da yerle bir oldu. Başkan Fıçı, kadın kolları kongresinde adaylardan birini resmi olarak destekledi ve bu desteğini de resmi olarak delegeyle paylaştı. 

FIÇI BİR ADAYI ALENİ DESTEKLEDİ

Dün gerçekleştirilen kongrede konuşan Fıçı, mevcut başkan Suna Saraçoğlu'nu desteklediğini açıklayarak, "Suna Başkanıma kendisini destekleyeceğimi ve bu benim vefa borcum olduğunu ilettim ama diğer aday arkadaşımıza da 'Hayır olmazsınız' gibi bir söylemde bulunmadım" ifadelerini kullandı. 

YÖNETİMİN TAVRI MERAK KONUSU

Fıçı'nın sözleri parti kulislerinde yankılanırken, CHP yönetiminin konuya nasıl yaklaşacağı merak konusu oldu. Foça'daki seçimleri Başkan Fıçı'nın destek verdiği Suna Saraçoğlu kazanırken, Fıçı'nın desteğini alamayan Belgin Santos seçimi kaybetti.