GÜNDEME BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel 31 Mart yerel seçimlerine 2 gün kala İzmir’e geldi.

Memleketi Manisa’da gerçekleştirdiği programda önemli mesajlar veren ve ardından İzmir’e gelen Özel Kemalpaşa ilçesindeki iftar programına katıldı. İftara İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, İzmir milletvekilleri Rahmi Aşkın Türeli, Yüksel Taşkın ve Sevda Erdan Kılıç katıldı.

"ALNININ TERİNİ TOPRAĞA DAMLATANLARIN YAŞADIĞI KENT"

Burada bir konuşma gerçekleştiren Özel sözlerine, “Kemalpaşa akrabalarımın yaşadığı benim çok güvendiğim insanların yaşadığı bir kent. Alnının terini toprağa damlatanların çoluğunun çocuğunun rızkını topraktan kazananların, haramdan korkan, başı dik insanların, kalbinde vatan millet Atatürk sevgisi olan güzel insanların memleketidir. Burada bizi ağırlayan Mehmet Türkmen’e, Cemil Tugay’a, İzmir İl Örgütümüze ve ilçe örgütümüze yürekten teşekkür ediyorum” diye başladı.

‘KEMALPAŞA İTTİFAKI’ VURGUSU!

Özel Kemalpaşa adayı için destek isterken ‘Kemalpaşa İttifakı’ vurgusu yaptı.

Özel, “Mehmet Türkmen söyledi, ‘Biz burada Kemalpaşa ittifakını kurduk. İçinde tüm siyasi partiler var’ dedi. Mehmet Türkmen bütün CHP’li başkanlarımız gibi seçildiği gün yakasındaki parti rozetini çıkartacak Türk bayrağını takacak tüm siyasi görüşlerden eşit ayrımsız hizmet sunacak buna taliptir kendisi. Türkmen belediye başkanlığında yeni bir isim değil. Yıllarca belde belediye başkanlığı görevini yapmış. Son 5 yıldır Kemalpaşa’da belediye meclisinde görev yapmış deneyimli bir isim. Cemil Tugay başkanımızla uyum içinde Kemalpaşa’nın ne ihtiyacı varsa hepsini yerine getirecekler. Biz de CHP Genel Merkezi olarak her istediğinizde arkanızda duracağız. Mehmet Türkmen geçtiğimiz günlerde beni bir fen lisesi açılışına çağırdı. Biraz önce değerli kızını gördüm. Kızımla aynı yaşta. Bir evladını geçmişte kazada kaybetti. Onun anısını Kemalpaşa’ya bir fen lisesi kazandırdı. Açılışını yapmak istedi birileri seçim kanunlarını hiçe saysa da anayasayı hiçe saysa da son 10 günde bu tip açılışlar yasak olduğu için biz bunu doğru bulmadık. Biz bunu doğru bulmadık. Okul açılışı olduğu için onu ileri tarihe bıraktık. Bayramdan sonra kendisinin başkan sıfatını taşıdığı süreçte okulu sizlerle açacağız” diye konuştu.

ERDOĞAN’A ÇAĞRI!

İsrail’in Filistin’e saldırılarını kınayan özel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrı yaparak yakın çevresinin İsrail ile ticareti kesmesi sağlaması çağrısında bulundu.

Özel, “Ramazan şüphesiz oruç ibadetinin ayıdır. Ağzın orucu, kulağın orucu ve kalbin orucu da mühimdir. Ağzın orucu kötü söylemektir, küfretmemektir, siyasi rakiplerine şantajda bulunmamaktır. Kulağın orucu kötü söz duysan da duymazdan gelmektir. Dedikoduya kulak kabartmamaktır. Zihnin orucu ülke için halk için iyi şeyler düşünmek onun niyetini kurmaktır. Kalbin orucu da dünyanın neresinde bir küçük kalp korkarak atıyorsa onun sesini duymaktır. Bugün Filistin’de 35 bin insan hayatını kaybetti. Bunun yüzde 70’i, 25 bini küçük çocuklardan ve kadınlardan oluşuyor. Bütün gayretlerimiz ateşkes için sonucu vermedi. Tüm siyasi akrabalarımıza mektup yazarak Filistin’e barış talebini tüm dünyaya hatırlattık. Şunu talep etmek zorundayız; Filistin’in yanında olmak Filistin’e zulmeden İsrail ile ticaret yaparak Filistin’e barış talep edilemez. Erdoğan’dan takın ailesinin sürdürdüğü bu ticarete engel olmasını siyasi rekabetin dışında Filistin halkının hatırına kendisine hatırlatmak isterim. Bağımsız bir Filistin devletini savunmaya devam edeceğiz” dedi.

"YILLARCA ANILACAK HİZMETLER YAPACAK"

Özel sözlerinin sonunda Kemalpaşa Belediye Başkanı Türkmen için destek istedi.

Özel, “Mehmet Türkmen gibi geçmişi başarılarla dolu, yüreğinde acıyı da hissetmiş geleceğe yönelik umutlarını Kemalpaşa’nın tüm çocukları için diri turan bir devlet adamını Pazar günü oylarınız ile seçmeniz durumunda Kemalpaşa’da çok başarılı bir dönemi açacağınızı kendisinin Kemalpaşa’da yıllarca anılacak hizmetler yapacağını biliyorum” diye konuştu.

TÜRKMEN: KEMALPAŞA İTTİFAKINI KURDUK!

İftarın ardından konuşan CHP Kemalpaşa Belediye Başkan adayı Mehmet Türkmen, “Adaylık açıklandığından beri gece gündüz çalışıyoruz. Çok güzel bir kampanya yürüttük. Bunun neticesinde Pazar akşamı size müjdeli haberi çok farkı bir şekilde vereceğiz buna eminim. İnsanlarımız bana o ışığı veriyor. İnsanların gözünden partimize ve bana karşı olan özlenen tabloyu onlar bana veriyor. İttifak kurmadık ama AK Partili ve MHP’li diğer partilerdeki insanlarla Kemalpaşa’da ittifak kurduk” diye konuştu.

Özel 30 Mart Cumartesi günü ise Balçova, Narlıdere, Konak-Alsancak ile Bayraklı ve Bornova’da üstü açık otobüsten halkı selamlayacak ve kentteki seçim çalışmalarına nokta koyacak.