GÜNDEME BAKIŞ- İzmir Karşıyaka'da kıyılan bir nikah merasimi öncesi çekilen görüntülerde Nikah öncesi dua etmek isteyen ailenin yakını bir hocaya müdahale eden nikah memuru, "Burada resmi nikah kıyılıyor, dua edemezsiniz” diyerek mikrofonu elinden aldığı anlara dair videoya tepki toplamaya devam ediyor. AK Parti kanadından ilk tepkiyi gösteren Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın ardından AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan'dan da söz konusu video ile ilgili sert tepki geldi. 

İzmir'de duaya nikah memuru engeli... AK Partili Dağ'dan o videoya tepki İzmir'de duaya nikah memuru engeli... AK Partili Dağ'dan o videoya tepki


BEYLER VE BAYANLAR RAHATSIZLIK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ 
Sosyal medya hesabından söz konusu videoyu paylaşan İnan, Bu millete Ezan-ı Muhammediyi çok görenlerin Allah’a dua edenlerle ve edilmesiyle olan sorununun genetik bir mesele olduğunun farkındayız. Kusura bakmayınız millete alerjik beyler ve bayanlar rahatsızlık vermeye devam edeceğiz ezanımız daim bayrağımız hakim duamız halistir" ifadelerini kullandı.
İşte İnan'ın o paylaşımı; 
Bu millete Ezan-ı Muhammediyi çok görenlerin Allah’a dua edenlerle ve edilmesiyle olan sorununun genetik bir mesele olduğunun farkındayız. 

Kusura bakmayınız millete alerjik beyler ve bayanlar rahatsızlık vermeye devam edeceğiz ezanımız daim bayrağımız hakim duamız halistir…

Bakalım CHP İzmir Milletvekilleri bir rezaletin üstünü daha yine sessiz kalarakmı örtecekler…