Hale Halime ERDOĞANN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir Milletvekili ve önceki dönem Parti Meclisi (PM) üyesi Rıfat Nalbantoğlu, partisinin 38'inci Olağan Kurultayı'nı değerlendirerek neden PM'ye aday olmadığını anlattı.

"KURULTAY TAM BEKLEDİĞİMİZ GİBİ GELİŞTİ"

"Kurultaydan 2 tane temel beklentimiz vardı" diyen Nalbantoğlu, "Bugün ülkemizin içinde bulunduğun sorunlara çözüm üretebilecek, kendi içinde dayanışmasını, beraberliğini, birliğini büyütmüş, artırmış bir CHP'ydi benim kurultaydan beklediğim. Ve tabi ki toplumdaki genel beklentilere de cevap verecek bir yapının oluşmasıydı. Ben kurultayın hem şekil olarak geçiş biçimi hem de sonuçları itibariyle tam beklediğimiz gibi geliştiğini düşünüyorum. Umarım bundan sonra gerçekten beklentilerimize cevap olacak bir CHP yapısı ve CHP duruşu oluşacak" dedi. 

"İNŞALLAH İZMİR VE PARTİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDERLER"

PM kadrosunu değerlendiren Nalbantoğlu, "PM'ye özellikle İzmir'den giren arkadaşları kutluyorum. Murat (Bakan) Bey, Deniz (Yücel) Bey, Selin (Sayek Böke) Hanım, Gökçe (Gökçen) Hanım girmişler. İnşallah İzmir'imizi ve partimizi en iyi şekilde temsil ederler" açıklamasında bulundu. 

"GENEL BAŞKANIN İRADESİNE KARŞI DURUŞ SERGİLEMENİN DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜM"

"PM'ye neden aday olmadınız" sorusunu da yanıtlayan Nalbantoğlu, "Ben Genel Başkanlık yarışında taraftım. Ben Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun kalması yönünde oy kullananlardan biriydim. Dolayısıyla kongrenin genel iradesi de Sayın Özgür Özel'in Genel Başkan olması yönündeydi. Ben seçilen Genel Başkanın iradesine karşı bir duruş sergilemenin, bir iddia ortaya koymanın doğru olmadığını düşündüğüm için aday olmadım" diye konuştu.