Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Konak Belediyesi Temmuz Ayı Meclisi Başkan Nilüfer Çınarlı Mutlu idaresinde gerçekleştirildi. Mutlu, Konak’ta yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin bilgi vererek, “Kentsel dönüşüm çalışmalarımız başlayacak, yoğun parselasyon çalışmaları sürüyor. Bu çalışmayı yaparken Konak nasıl daha yaşanabilir, daha suçtan, suç mekanlarından arınmış olabilir diye çalıştık. Metruk binaları yıkıyoruz. Hukuki altyapısını oluşturup, tebligatları yapıp metruk binaları yıkmaya devam ediyoruz. Her türlü suça yataklı yapıyor metruk binalar, geçenlerde bir kadın katili buralarda yakalandı. Bu yüzden metruk binalar konusunu önemsiyoruz” dedi. 


“SIĞINMA EVLERİMİZİ HIZLICA AÇACAĞIZ”

Kadın cinayetlerine de dikkat çeken Mutlu, “Kadın cinayetlerinde, erkek şiddetinde İzmir ve Konak çok üst sıralarda. Konak’ın mahallerini şiddetten arındırma çalışmalarını muhtarlarımızla yapıyoruz. Sığınma evlerini hızlıca açacağız, kadınların güvenli şekilde yaşamasını sağlamak üzere çalışacağız. En son öldürülen genç kız 15 katil de 15 yaşındaydı. Bu konuda çalışmalarımızı hızlandıracağız” ifadelerini kullandı. 

“İŞTE KONAK’I AÇIYORUZ”

Mutlu, işsizlikle mücadele kapsamında da çalıştıklarını dile getirerek, “İşte Konak’ı Türkan Saylan Merkezimizde açıyoruz. Burada işsizlerimize iş bulacağız, istihdama katkı sağlayacağız” diye konuştu.