GÜNDEME BAKIŞ - Muğla bir kez daha sallandı. AFAD'dan yapılan açıklamaya göre; saat 15.37'de Seydikemer merkezli 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İzmir'in birçok ilçesinde hissedildi. Deprem nedeniyle evlerdeki, ofislerdeki avizeler sallandı. 

Kandilli Rasathanesi'nden depremin merkezinin Akdeniz, şiddetinin ise 5,7 olduğu açıklandı. 

Akdeniz'de Muğla açıklarında 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Antalya, Mersin, Alanya ve birçok ilde hissedildi. AFAD, deprem sonrası olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisini paylaştı.

AFAD'dan aktarılan bilgiye göre; Akdeniz'de Muğla'nın Seydikemer ilçesi açıklarında saat 15:37'de 5.4 büyük büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 41 km olarak açıklandı.

Depremin ardından AFAD'dan yapılan açıklamada, "Deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi.

BAKAN KURUM: HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK BULUNMUYOR
Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Akdeniz'de meydana gelen, başta Muğla olmak üzere çevre illerden de hissedilen deprem nedeniyle şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor. Ekiplerimizle takipteyiz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

"20 SANİYE SÜRDÜ"

Muratpaşa ve Lara bölgesinde vatandaşlar balkona çıktı. 20 saniye kadar sürdü. Depremi en iyi hissedenler binaların üst katındaydı. Antalya zaten Deprem kuşağında. Zaman zaman 3-4 şiddetinde depremler oluyordu. 2 yıl önce Fethiye açıklarında şiddetli bir deprem meydana gelmişti.

Son dakika deprem: Muğla açıklarında 5.4 büyüklüğünde deprem Antalyadan da hissedildiPEŞ PEŞE ARTÇI DEPREMLER
Muğla açıklarında meydana gelen depremin ardından 2.4 ve 2.9 büyüklüğünde artçı depremler gerçekleşti