Muğla Orman Bölge Müdürlüğü koordinesinde yapılan eğitimlerin sonuncusu Marmaris'te yapıldı. Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü'nde görev yapan arazöz ve yangın söndürme ekipleri eğitimden geçirildi. Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Ülküdür ile birlikte Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Fedai Erdemli'nin katıldığı eğitime bölgede bulunan gönüllüler de katıldı. Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü mühendisleri ve Yangın Uzmanları Hasan Altınbağ ile Mehmet Oruç tarafından ekiplere iş başı eğitimi verildi. Eğitim sonunda arazöz ekipleri arasında en hızlı hortum serme ve suyu ilk hortum ucuna verme yarışması yapıldı. Ekipler 300 metre hortumu en hızlı şekilde serip ve arazözden hortum ucuna ilk suyu veren ekip olmak için yarıştı. Dereceye giren ekipler ödüllendirildi. Eğitim sonunda yapılan tatbikata hava unsuru olarak yangın söndürme helikopteri de eşlik etti.

Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Ülküdür, 12 Orman İşletme Müdürlüğü'nde yangın söndürme işçisi ve arazöz operatörleri, orman muhafaza memurları ve teknik elemanlar olmak üzere toplam 1521 personelin eğitimden geçirildiğini söyledi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü emrinde bu yıl 1521 personel, 151 ilk müdahale aracı, 157 arazöz ve su tankeri, 15 dozer, 15 greyder kara gücü olarak görev yaparken, 14 helikopter, 6 uçak ve 1 İHA olmak üzere 21 hava aracı da hava gücü olarak görev yapacak.(DHA)