İzmir, IF Wedding Fashion İzmir ile yerli ve yabancı katılımcılara, tasarımcılara, genç yeteneklere ve 2024 modasının sergileneceği defilelere ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından Ege Giyim Sanayicileri Derneği partnerliğinde düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir, Türkiye'nin 11 ilinden ve 7 ülkeden abiye giyim, gelinlik, damatlık, aksesuar ile çocuk giyim ürün gruplarından 228 katılımcıyla profesyonel ziyaretçileri ağırlayacak.
if-wedding-fashion-izmir-kapilarini-aciyor_1212_dhaphoto1
2024 MODASI IF WEDDİNG FASHİON PODYUMLARINDA
2024 yılı koleksiyonlarının ilk kez sergileneceği IF Wedding Fashion İzmir'de bu yıl da mankenler eşliğinde, markaların ve genç yeteneklerin tasarımlarının yer alacağı podyumlar düzenlenecek. Fuar kapsamında 15 defile gerçekleştirilirken Duman Fashion Event ve Rönesans Model Agency mankenlerinin yanı sıra Özge Ulusoy, Demet Şener, Wilma Elles, Sema Şimşek, Şevval Şahin, İpek Tenolçay, Deniz Pulaş, Ivana Sert, Şebnem Schaefer, Ece Gürsel, Simge Tertemiz, Gizem Özdilli, Sezgi Sena Akay, Begüm Özbek, Simge Ünal, Ebru Öztürk, Alona Kral gibi modeller de podyumdaki yerini alacak.

if-wedding-fashion-izmir-kapilarini-aciyor_1212_dhaphoto2

'PERFORMANS DEFİLESİ' BEĞENİYE SUNULACAK
Mankenlerin dışında bir çocuk giyim firmasının defilesinde ise 3 ile 13 yaş arasında 30 çocuk modellik yapacak. Fuara katılan tasarımcılar, kendileri için özel olarak oluşturulan alanda, gelinlik, damatlık ve abiye koleksiyonlarını sergileyecek. Tasarımcı adaylarına, profesyonel hayatlarındaki ilk defilelerini sergileme olanağı tanıyan Gelinlik Tasarım Yarışması'nda geçen yıl ödül kazanan Enes Yolcu'nun, Nergis çiçeğinin mitolojik hikayesi Narcissus'tan esinlenerek hazırladığı tasarımlardan oluşan 'Performans Defilesi' de modacı, katılımcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

if-wedding-fashion-izmir-kapilarini-aciyor_1212_dhaphoto3
 
GELİNLİK TASARIM YARIŞMASI'NDA KAZANANLAR BELLİ OLACAK

Sektöre yeni yetenekler kazandıran Gelinlik Tasarım Yarışması'nda kazananlar da fuarın açılış gününde belli olacak. 14'üncü Gelinlik Tasarım Yarışması'nda finale kalan 15 isim, önceki gün jürinin karşısına çıktı. Övge Yıldızhan'ın başkanlığını yaptığı jüride, İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Öğr. Gör. Dr. Belgin Görgün, Moda Tasarımcısı, Moda Tasarımcıları Derneği Eş Başkanı Belma Özdemir, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Bulgun, Tasarımcı Erol Albayrak, İzmir Moda Tasarımcılar Derneği Başkanı Esin Özyiğit, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Can, Tasarımcı Serdar Uzuntaş, İzmir Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Şule Aydın, Moda Yazarı - Vitrin Tasarımcısı Ümit Temurçin, Marmara Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Arş. Gör. Zeynep İrem Sabanuç Gönül, Ege Üniversitesi Moda ve Tasarım Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ziynet Öndoğan yer aldı. Yarışmada ödül kazananlar, açılış günü düzenlenecek akış defilesinde belli olacak. Derece alanlar, özel ödüller de kazanacak.
if-wedding-fashion-izmir-kapilarini-aciyor_1212_dhaphoto4
IF Wedding Fashion İzmir, defile programında ise 21 Kasım saat 12.00'de Gelinlik Tasarım Yarışması, saat 14.00 Queste, saat 15.30 Ümit Collection, saat 17.00 İğne İplik Moda, saat 18.00'de Relactive, saat 19.30 Gala Defilesi Rojbey, 22 Kasım saat 12.00'de Miss Lioness, saat 13.30'te World of The Fashion, saat 17.00 In Couture, saat 19.30 Wedding Style, 23 Kasım saat 13.00 Mix Brand Fashion Show, saat 14.00 Cinderella, saat 15.00 Ozzo Kids, saat 16.00 Alamo ve saat 17.00 Enes Yolcu Performans Defilesi yer alıyor.
if-wedding-fashion-izmir-kapilarini-aciyor_1212_dhaphoto5
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir; Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB), İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği (İEOSB), Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF), Mimar Kemalettin Moda Merkezi Derneği, Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sanayici İşadamları Derneği (MTK), İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası (İZTERKON), İzmir Moda Tasarımcıları Derneği  (İMOD) destekleriyle gerçekleştiriliyor.

if-wedding-fashion-izmir-kapilarini-aciyor_1212_dhaphoto6if-wedding-fashion-izmir-kapilarini-aciyor_1212_dhaphoto7if-wedding-fashion-izmir-kapilarini-aciyor_1212_dhaphoto8if-wedding-fashion-izmir-kapilarini-aciyor_1212_dhaphoto9if-wedding-fashion-izmir-kapilarini-aciyor_1212_dhaphoto10if-wedding-fashion-izmir-kapilarini-aciyor_1212_dhaphoto12