İZMİR'in Urla ilçesinde MİT destekli göçmen kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 11 organizatör şüphelisi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Avcılar'da trafikte tartıştığı sürücüye sopayla saldıran zanlı gözaltına alındı Avcılar'da trafikte tartıştığı sürücüye sopayla saldıran zanlı gözaltına alındı

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir grup kaçak göçmenin minibüslerle yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmek için Urla'ya geleceğini belirledi. İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü, Urla İlçe Jandarma Komutanlığı, MİT Başkanlığı ve Aydın Jandarma Taktik İHA Birlik Komutanlığı ortak çalışma yaptı. Zeytineli Mahallesi Çakmak Koyu mevkisine, dün sabah gelen 8 araçta; aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu toplam 107 kaçak göçmen ile 11 organizatör şüphelisi yakalandı. Kaçak göçmenler ile şüpheliler, jandarma karakoluna götürüldü. Kaçak göçmenler işlemleri sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 11 organizatör şüphelisi ise nöbetçi sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. (DHA)