Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, il başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyerek görevinden istifa ettiğini açıkladı. Sürekli, milletvekili aday adayı olduğunu söyledi. 

Partililerle son toplantı... Sürekli bugün bırakıyor Partililerle son toplantı... Sürekli bugün bırakıyor

Sürekli, teşkilatıyla gerçekleştirdiği vedalaşmanın ardından, basın mensuplarına açıklamada bulundu. Sürekli, "16 Nisan 2019 tarihinde atandığım il başkanlığı görevimi 4 yıldır sürdürdüm" diyen Sürekli, "Bu süreç uzun, bu süreçte çok önemli olayları birlikte yaşadık. Yerel seçimlerin bitiminde görevim Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tebliğ edilmişti, İstanbul seçimleri gündeme geldi, Mayıs 2019'da tekrar seçimler yenilendi, o çalışmalara katkı koyduk. İzmir'de çalışmalara başladık" ifadelerini kullandı. 

"VEFA ZİYARETLERİ YAPTIK"

İl başkanlığını yürüttüğü 4 yılda yaptığı çalışmaları anlatan AK Partili Sürekli, "İlk amacımız teşkilatımızın tüm dinamiklerini harekete geçirmek idi, geldiğimizde kurumsal yapıya kavuşmuştuk. Geçmişten bu yana AK parti teşkilatlarında görev alan sayı oldukça fazlaydı, ilk işimiz vefa çalışmaları oldu. Kurucularımız, geçmiş il başkanlarımız, milletvekillerimiz, belde, mahallelerde kim görev aldıysa geçmiş dönemde hepsine ulaşmaya çalıştık. Yaklaşık 5 bin kişi görev almıştı ve bunların birçoğuna ulaştık. 3 bin 208 mahalle başkanımıza ulaştık ve vefa zafiyetlerini tamamladık. Geçmişte görev yapan arkadaşlarımızla hala biriz beraberiz" açıklamasında bulundu. 

"İSTİKRAR VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ HEDEFLEDİK"

Sürekli açıklamasını şöyle sürdürdü:  

Teşkilat çalışmalarında karınca modelini tekrar hayata geçirdik. İstikrarlı şekilde aylarca, son deprem sürecine kadar kesintisiz şekilde uyguladık. Bunun yanında eş zamanlı çalışma modelini gündeme getirdik. 15 günde bir bu iki modelimizi ilçelerde yaptık. Bunlar kesintisiz sürdü. En çok istikrar ve sürdürülebilirliği hedefledik ve hedefimize ulaştık. 

"İZMİR'DE 530 BİN 300 ÜYEMİZ VAR"

Gönül seferberliği kapsamında üye çalışmalarımızı yaptık. Tüm kademelerimizle son 4 yılda 230 bin 640 üye kaydı gerçekleştirdi. Şu anda 530 bin 300 üyemiz var. Farklı metotlar denedik, ilk kez online üyelik metodunu hayata geçirdik. Çok başarılı oldu, online olarak partimize katıldı vatandaşlarımız. Ev ziyaretleri, esnaf, STK ziyaretleri yaptık. Şehit, gazi, engellilerimizi yalnız bırakmadık. Ramazan aylarında iftar ve sahur sofraları kurduk. Geçen sene Ramazan ayında Konak meydanında muhteşem bir iftar yaptık. 

"YERİNDE VE ETKİN MUHALEFET YAPTIK"

Teşkilat çalışmalarımızı yaparken halkımızın verdiği yerel muhalefet görevini de titizlikle yapamaya çalıştık. Yerinde ve etkin muhalefet sloganıyla yola çıktık ve 16 tane yerinde basın açıklaması yaptık. Körfezde, otobüs duraklarında, Harmandalı'nda sorunlarda farkındalık yarattık. İzmir'in koku sorunu başta Büyükşehir Belediye başkanı olmak üzere tüm kesimlerce kabul edildi. Trafik, altyapı sorunlarını gündeme getirdik, bugün bunlar için çalışılıyor. Çözümü AK Parti iktidarına nasip olacak. 

"SİYASET ÜSTÜ MUHALEFET TARZINI BELİRLEDİK"

Gerçekçi, toplumun sorunlarına siyaset üstü yaklaşımı içeren muhalefet tarzını benimsedik. İzmirlilerin sorunlarını en iyi şekilde ifade edebildiğimizi mutlulukla gözlemliyoruz.  4 yılda Pandemi, İzmir depremi yaşadık; kongrelerimiz oldu ve asrın felaketini yaşadık. Deprem bölgesi çalışmalarımızı yaptık. Allah ülkemizi korusun daha beterinden.

"TÜM KADROLARIMIZLA SEÇİME HAZIRIZ"

Seçim takvimi işledi ve 14 Mayıs olarak belirlendi. Son 6 aydır AK Parti teşkilatları, seçime yönelik faaliyetlerini yoğunlaştırdı. Prensibimiz gereği, bir seçim biter gelecek seçim için çalışılır. Tüm kademelerimizle seçime hazırız. Teknik hazırlıklar ise ayrı paragrafta incelenebilir, bu kapsamda da Genel Merkezimiz aday adaylıkları konusunda çalışmalar yapıyor. 

"ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUMU TAMAMLADIM"

İl ve ilçe başkanları düzeyinde çalışmalar tamamlandı. Bu süreçte, şahsımla 3 defa istişare edildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın olurları, Sayın Teşkilat başkanımızın tensipleriyle aday adaylığım konusunda Genel merkezin kabulü ortaya çıktı. Ben de bugün itibariyle 4 yıldır onurla, gururla sürdürdüğüm il başkanlığı görevimden istifa ettim. Aday adaylığı başvurumu tamaladım. 

"AK PARTİ'NİN NEFERİYİM"

Bu bir süreç, Sayın Cumhurbaşkanımız bana her kademede görev verdi, Mahalle başkanlığı olarak başladım, milletvekili oldum, il başkanı oldum, AK Partini neferiyim. Seçimler vatanımıza milletimize hayırlı olsun. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı en yüksek oyla bir kez daha seçeceğiz. Cumhur İttifakı olarak izmir'de Cumhurbaşkanımızı ve Cumhur İttifakı'nı birinci yapmak hedefimdi, inşallah bunu da başaracağımıza inanıyorum. 

"İZMİRLİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM"

Bu süreçte desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir'e ve İzmir özelinde son başbakanımız, İzmir'imizin ağabeyi Binali Yıldırım'a, desteklerini esirgemeyen Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ başkanımıza, değerli İzmir milletvekillerimize teker teker teşekkür ediyorum. 4 yılı 1 kelimeyle özetlersem uyum derim. Onların bu sürece katkıları sonsuzdur. İzmirli olmaktan gurur duyuyorum, yaptığım görevlerden gurur duyuyorum. En büyük teşekkürüm ittifak ortağımız Veysel Şahin'e, İzmir'in uyumu Türkiye'ye örnek oldu. Büyük Birlik partisi İl Başkanımıza teşekkür ediyorum.  Allah herkese böyle bir veda nasip etsin. Teşkilatıma sonsuz teşekkür ediyorum.  Amacım İzmir'de ve teşkilatımda hoş seda bırakmaktı, bunu gördüm.  

"KOCABAŞ VEKALET EDECEK"

Nail Kocabaş Başkanımız il başkanvekili olarak görevine devam edecektir, atama yapılana kadar. En kısa sürede atama yapılacaktır. Yeni gelecek il başkanımızın her daim emrinde, yanında olacağım.