Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Geçtiğimiz hafta 25 Haziran Salı günü Foça’da 2 grup arasında kavga olmuştu. Yaşanan kavganın ardından Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı, MHP’ye yönelik suçlamalarda bulunmuştu.

FIÇI ALAKAMIZ OLMAMASINA RAĞMEN MHP’Yİ SUÇLADI

MHP Foça İlçe Başkanı Mert Yöneyer, konunun MHP ile hiçbir alakası olmadığını dile getirerek, olayda Fıçı’nın yeğeni ve şoförünün yer aldığını kaydetti. Yöneyer, “25 Haziran da Gerenköy Mahallesinden gençler denize girmeye geliyorlar, 2 grup arasında kız meselesinden dolayı tartışıyor. Biz bu olayları 3 gün sonra öğrendik. Bizim bilgimizin olmadığı bir husus. Saniye Bora Fıçı buranın belediye başkanı, bizim alakamız olmamasına rağmen kalkıp, ‘bunlar MHP’nin yaptığı işler” dedi.” İfadelerini kullandı.  

“FIÇI KARAKOLA GİDİP MÜDAHİL OLMAK İSTEDİ”

“Siz Fıçı’nın şoförü ve yeğeninin olduğunu nereden biliyorsunuz” sorusunu yanıtlayan Yöneyer, “Emniyet kayıtlarında var, hatta Fıçı’nın kendinin de gece vakti karakola gidip olaya müdahale etmek istediği de kayıtlarda mevcut. Biz, bize yapılan suçlamanın ardından olaya baktık ve öğrendik bunları” diye konuştu.

“İNSANLARI AYRIŞTIRIP KARA ÇALIYOR”

Yöneyer, “Fıçı neden MHP’yi suçladı” sorusuna ise, “Seçimler bittikten sonra o koltuğa oturan kişi herkesin belediye başkanı olmalı.  Fıçı ise insan ayrımı yapıyor, bu MHP’li bu CHP’li diye insanları ayrıştırmak ve kara çalmak gibi işlerle uğraşıyor kendisi” diye konuştu.