Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen İktisat Kongresi'ne ilişkin sert açıklamalarda bulundu. Şahin, "Benim gördüğüm bir manzara var. Devlet, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin birinci iktisat kongresinin yapıldığı, Atatürk'ün iktisat kongresi yaptığı binayı yıktırıyor. Büyük Türk Devleti de birinci iktisat kongresinin yaptığı binayı aslına uygun olarak yaptırıp, ikinci kongreyi aynı tarih olan 17 Şubat'ta yapmak üzere hazırlıklar yapıyor. Bu Türk Devleti'nin, Türk Hükümetinin, devlet aklıyla yaptığı, Atatürk'ün emanetine sahip çıkan bir yaklaşım" dedi. 

"SEN NE ÜLKESİ KURUYORSUN ASLANIM"

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı iktisat kongresini "Alternatif" olarak değerlendiren MHP'li Şahin, "2 aydır birtakım çalışmalar yaptığını söylüyor, birtakım saçmalıklar yapıyor, birtakım ilginç işler yapıyor. Uyumlu ülke kuracakmış. Ne ülkesi kuruyorsun aslanım! Bu ülke Mustafa Kemal Atatürk tarafından 100 yıl önce kuruldu.  Sen ne ülkesi kuruyorsun, sen ne saçmalıyorsun" ifadelerini kullandı. 

"LGBT'LİLERLE KLİSEDE TOPLANTI YAPACAKMIŞ"

Şahin, "LGBTİ'lerle, KHK'lılarla, PKK'lılarla, HADEP'lilerle, azınlık vakıflarıyla, Rum dernekleriyle, bilmem neyle ne saçmalıyorsun! Bunun kontrol edilmesi lazım. LGBTİ'lileri toplayıp iktisat kongresine temel oluşturacakmış. Sen LGBTİ'lilerle kilisede buluşup Türkiye'nin geleceğine nasıl bir taş, tuğla koyacaksın. Çok şey söyleyeceğim ama söyleyemiyorum. Ben bunun hesabını her platformda soracağım. Pagos'çu Tunç Soyer'in başka amaca matuf çalışmalar yaptığına yüzde 100 kanaat getirdim" dedi. 

"BUNLAR YALAN RÜZGARI YAŞIYOR"

CHP İzmir önceki dönem İl Başkanı Deniz Yücel'in geçtiğimiz günlerde yaptığı "CHP'nin oyu İzmir'de yüzde 45'lerde, AK Parti ve MHP'nin oyu düşüyor" açıklamasına ilişkin de konuşan Şahin, "AK Parti gerekeni söyledi, 'aç tavuk kendini darı ambarında görür' dedi. Bunlar bir yalan rüzgarı yaşıyor. Amerika'dan, Pansilvanya'dan, PKK'dan, Türk düşmanlarından, Türkiye düşmanlarından, CHP'den, Türkiye'deki bütün sol cenahtan, Cumhur İttifakı'na yönelik bir saldırı başlatıldı. Kamuoyu oluşturmak adına yalanı çok defa söyleyerek herkesi inandırmaya çalışıyorlar. Bunlara itibar etmeyiniz. Bunlar MHP'nin kendi hayal ettikleri yerde olması için yalan söylüyorlar ve her defasında MHP söylediklerinin 3-4 katı oy alıyoruz" ifadelerini kullandı. 

"YÜCEL 2 AY DAHA SALLASIN"

Şahin, İYİ Parti'nin oylarında da düşme olduğunu aktararak, "İP'in il başkanı 'Her ay yüzde 2 artıyoruz' diyordu. O zaman şimdi yüzde 80 olmaları lazım. Geçen seçimlerde de öyle dediler. CHP'nin oyu yüzde 22, İP Partisi'nin oyu yüzde 9, Meral Akşener'in kendi oyu yüzde 7... Bunlar bu kadar! Bu kadar Amerika'nın desteğiyle, PKK'nın, HADEP'in, FETÖ'nün desteğine rağmen yüzde 9 oy aldılar. Bundan ötesi yok. Yalana vergi yok, Deniz Yücel sallansın 2 ay daha, 2 ay sonra göreceğiz" açıklamasında bulundu. 

"ASLANOĞLU İSMİNİ HİÇ DUYMAMIŞTIM"

Şahin, CHP İzmir yeni il başkanı Şenol Aslanoğlu için ise, "Ben tanımıyorum, ismini bugüne kadar hiç duymamıştım" dedi. 

"MHP TOPLUM TARAFINDAN İSTENİYOR"

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü: 

Biz Genel Başkanımız 'Aday belli karar net' dediği günden bu yana ilçe ilçe sahadaydık. Partimiz Anadolu'yu karış karış gezdi. Kararımızın net olduğunu, adayımızın belli olduğunu biz topluma ifade ede ede geliyoruz. Toplumun içindeyiz, sokaklardayız, sahadayız. Ben 30 yıldır İzmir'de MHP'nin hizmetkarlığını yapıyorum. Bu dönem kadar MHP'nin toplum nezdinde istendiğini, arzulandığını, beklendiğini görmemiştim. Bu seçimde benim de milletimizden büyük beklentim var, vatandaşımız neyin ne olduğunu biliyor. Biz de çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.