Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, partisinin 14. Büyük Kurultayı'nda coşkunun çok yüksek olduğunu kaydetti. Şahin, kurultaya yönelik "Çok büyük bir katılım oldu, Kapalı Spor Salonu tamamen doluydu, salonun içindeki insan sayısından fazlası da dışarıda kaldı, içeri giremedi. Genel Başkanımız kolunu incitmişti, bu tek üzüntümüz oldu. Sayın Devlet Bahçeli, adı gibi devlet mesajları, bekamızla ilgili mesajlar verdi. Ülkemizin geleceğiyle ilgili mesajlar verdi. Her zaman olduğu gibi önce ülkem ve milletim merkezliydi. İzmir'den de 4 arkadaşımız Genel Merkezimizde görev aldı" değerlendirmesinde bulundu. 

"18 İLÇEDE CUMHUR İTTİFAKI ÖNDE"

Mahalli İdareler Seçimleri için iddialı konuşan Şahin, "Ben 31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde 5'te 5 bekliyorum. Geçtiğimiz seçimleri baz aldığımda 5'te 5 olacağına inanıyorum. İzmir genelinde de Cumhur İttifakı'na 18 ilçe gözüküyor. Biz tabi ki 30 ilçede mücadele ediyoruz ancak 18 ilçede öndeyiz. İnşallah İzmir'in 30 ilçesini alırız, çünkü CHP'de belediyecilik yok. 2 ayda Menemen'in çehresini değiştirdik, Aliağa'nın çehresi değişti. Manisa'nın çehresi değişti ama 40 yıldır Karşıyaka, Konak, Karabağlar aynı" dedi. 

"SOYER VE TUGAY 5 YILI HEBA ETTİ"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Cemil Tugay'ın mal beyanında bulunmasının sorulması üzerine konuşan Şahin, "Tunç Soyer İzmir'in, İzBB Adayı Cemil Tugay ise Karşıyaka'nın 5 yılını heba etti. Keşke mal beyanı açıklamak yerine iş yapsalardı ve onları çalışkanlığıyla ansaydık. Tugay, Karşıyaka'da ne yaptı? Tugay'ı işçi ve memurlara maaş ödeyememesiyle tanıdık" ifadelerini kullandı. 

"TUGAY'IN PROJELERİNİ GERÇEKÇİ BULMADIM"

Tugay'ın projelerini beğenmediğini dile getiren Şahin, "Cemil Tugay'ın projesi mi var! Projelerini gerçekçi bulmadım. Adı bile tuhaf monoray getirecekmiş! Karşıyaka'ya ne getirdi" çıkışında bulundu. 

"BİR DEFA DA CUMHUR İTTİFAKI'NI DENEYİN"

Şahin sözlerini İzmirlilere seslenerek noktaladı: 

İzmirliler hizmete oy vermeli bu defa. Bir defa da Cumhur İttifakını denesinler. Baksınlar hizmet geliyor mu gelmiyor mu? Bu şehir hizmete susamış bir şehir. 5 yıl sonra eğer ki hizmet getirmemişsek, trafik sorununu çözmemişsek, yollar hala köstebek yuvasıysa o zaman bir daha bize yetki vermesinler. Ama bu seçimde İzmirliler "Yapmak istiyorum" diyenlere müsaade etsinler, beğenmezlerse yine değiştirsinler.