Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, partisinin İzmir İl Başkanlığı'ndaki bayramlaşma programında yaptığı konuşmada MHP seçmenlerine seslendi. Dervişoğlu, "MHP'ye verilmiş oyların aslında Adalet ve Kalkınma Partisi'ne verilmiş oylardan sayılacağı, tarafımdan ifade edilmiş olsun" dedi.

MHP’DEN YANIT!

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Dervişoğlu’nun sözlerine sert bir üslupla yanıt vererek, “Türk siyasetinde CHP’nin, HDP’nin peşine takılıp oraya sürüklenenlerin hazin sonlarını ibretle izliyoruz. Hele bu sürüklenenler kendi içimizden ayrılanlar olursa bu bizler açısından daha acı olmaktadır. Bu ibretlik vakalardan birisi de İP İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu’dur. Bu şahıs son zamanlarda CHP ve HDP’nin gözüne girmek adına geçmişini yok sayan Mankurt gibi söylemlerde bulunmakta ve MHP’ye yönelik hadsizliğine her gün birini eklemektedir. Yeni kapısında yeni kimliğini güçlendirmek için bunu yapmaktadır” dedi.

İYİ PARTİLİ KIRKPINAR’DAN SERT SÖZLER

MHP’li Şahin’in bu sözlerine ise İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’dan çok sert yanıt geldi. Kırkpınar, özetle şunları söyledi:

“Kendisini siyasete kazandıran Müsavat Bey’dir. MHP İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nun tedrisatından geçmesine karşın usul ve üslupta hata yapıyor. Grup Başkanvekilimizin yaptığı açıklama yerinde bir tespit. MHP’ye verilen her oy AKP’ye gidiyor. Bunu toplum zaten böyle görüyor. MHP, AKP’den desteğini çekse, Devlet Bey seçim kararı alsa ülke rahatlayacak. Bizler Habur’u, Dolmabahçe’yi, katil teröristin kardeşinin televizyonlara çıkarılmasını, yine teröristin başının mektubunu unutmadık. Bu konuda eleştirecekleri bir şey kalmadığı için mankurt ifadesini kullanıyor. Çok yanlış. MHP’nin parlamentoda grubu var. Meclis Başkanvekillerinden bir tanesi HDP’li. Meclisi yönettiğinde MHP’liler sayın başkan diye hitap ediyorlar. Atlarında kırmızı plakalar var! HDP’yi kapatacaklarsa kapatsınlar. Ellerinden tutan yok. Veysel Şahin Müsavat Dervişoğlu’nun tedrisattan geçmiş ama üslubu yanlış”

ANKETLERDE MHP YÜZDE 3!

MHP’nin İzmir’deki oyu yüzde 3! Anketler bunu söylüyor. MHP’nin 2016’dan sonraki tutumu, tek adam sistemine desteği büyük kayıplara yol açmış. İYİ Parti şuan İzmir’de yüzde 20’nin üzerinde…Siyaset hamasetle hakaretle olmaz”