Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, il başkanlığı konferans salonunda İzmir Belediye Başkan Adaylarını tanıttı.

WhatsApp Görsel 2024-01-22 saat 11.12.10_b43a98c7

"BU SEÇİMLERDE BÜYÜK BAŞARILAR KAZSANACAĞIZ"

Şahin, aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, "Bilindiği gibi 2024 yılında bizi bekleyen en önemli olay 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleridir. Bir Türk Milliyetçisi olarak bu seçimlerin Yüz Yılı aşan bir tecrübeye sahip Cumhuriyetimize, devletimize, milletimize ve Güzel İzmir’imize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum… Bildiğiniz gibi partimizin 55.yılı münasebetiyle, 55’şer isimden müteşekkil belediye başkan aday listelerinin ilkini 10 Ocak 2024, ikincisini 11 Ocak 2024, üçüncüsünü de 15 Ocak 2024 tarihinde milletimizle paylaşılmış ve paylaşılmaya devam etmektedir. Elli beş yaşına girmiş olan partimiz bu seçimlerde büyük başarılar kazanacağına yürekten inanıyoruz" dedi.

"ADAYLARIMIZ DAVA VE İMAN TEMSİLİDİR"

Bilhassa Türkiye’nin son yıllardaki en güçlü ve hayırlı buluşması olan Cumhur İttifakımızın bu seçimlerde de milletimiz tarafından zafere ulaştırılacağından da son derece eminiz. MHP İzmir İl Başkanlığı olarak, Cumhur İttifakı çalışma akdi ve ilkelerine uygun olarak partimiz adına girdiğimiz beş ilçemizin dördünde adaylarımız belirlenmiş ve hemşehrilerimizle paylaşılmıştır. Genel Merkezimizin talimatları ve İzmir İl Başkanlığımızın teşkilat geleneklerine, hemşehrilerimizin dilek ve beklentilerine göre belirlediğimiz adaylarımızın ilçelerindeki makûs talihi yeneceğine hiç kuşkumuz yoktur. Aday arkadaşlarımızın hepsi,  omuzlarında Türk Milliyetçiliği sorumluluğunu taşıyan, yaşadıkları şehrin sevdasıyla mücadele eden dava, ahlak ve iman timsalleridir.

"TÜM TEŞKİLATLARIMIZLA YANLARINDA OLACAĞIZ"

Belediye Başkan Adayı olan Arkadaşlarımız, ilçelerinde herkesin sevip saydığı, omuz omuza yürüyebileceği, ilçelerini birlikte ve beraberlikle güzelleştirecek örnek şahsiyetlerdir.  Başta tüm teşkilatlarımız olmak üzere hepsine başarılar diliyor, yanlarında olan, onlarla birlikte ilçelerine emek verecek olan aynı değerdeki Belediye Meclis Üyesi Adayı arkadaşlarımı da şimdiden kutluyorum. Allah yollarını açık etsin.  Her zaman ve şartta bütün teşkilatlarımızla ve varlığımızla yanlarında olacağız!

"ZAFER MÜHRÜNÜ VURACAK"

Hepimizin bildiği gibi Mahalli İdareler Seçimlerinin en önemli kavşak noktası hiç şüphesiz Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleridir. Cumhur İttifakı tıpkı 2023 Seçimlerinde olduğu gibi geleceğe güvenle bakan Milletimizin teveccühünü kazanacak ve 2024 Mahalli İdareler Seçimlerine de Zafer mührünü vuracaktır. Kazanacağımız zaferle İzmir şehrimiz başta olmak üzere bütün büyük şehirlerimiz kaybettiği yılları geri kazanacak, Merkezi hükümetle uyumlu yepyeni bir yerel yönetim anlayışıyla gelecek yüz yıla damgasını vuracaktır. Bu noktada, bizleri 2024 yerel seçim zaferi için gayretlendiren en önemli müjde de hiç şüphesiz; Varlığı, mücadele azmi, İzmir için yaptıkları, dostluğu, inancı ve sarsılmaz iradesiyle kendisini kanıtlamış İzmir Milletvekilimiz Sayın Hamza Dağ Beyefendi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday gösterilmesi olmuştur. Kendisini kutluyor, her zemin ve şartta, gece gündüz demeden; canla başla yanında mücadele edeceğimizi ifade ediyorum. Allah utandırmasın!

"CHP İZMİR'E ÇELME TAKTI"

Burası ismini tarihe kazımış bir şehirdir! Burası şerefli ve şanlı mazimizin parlayan yıldızı olan şehirdir! Burası bütün Türklüğün gözbebeği; asil ve onurlu insanların, emek ve alın teriyle yaşayan hemşehrilerimizin şehri İzmir’dir! Ve İzmir uzun yıllardır makûs talihiyle mücadele etmektedir. İzmir’in vatansever, Atatürkçü ve milli kimliğini suiistimal eden CHP zihniyeti maalesef son yirmi üç yılda İzmir’e çelme takmış, ilerlemesini durdurmuş ve yaşanması zor bir kent haline dönüştürmüştür. Varlık potansiyelleri görmezden gelinerek ihmal edilen Güzel İzmir HDP kürsülerinin cambazlığını yapan bir zihniyetin tahakkümü altına girmiştir.

"ATATÜRKÇÜLÜĞÜ MASKE OLARAK KULLANIYORLAR"

Yüz yıl önce “Tam İstiklal” diyerek çıkılan yolda tertip edilen Milli İktisat Kongresi’nin bugünkü yansımasını yine bölücü teröristlerin borazanlarına teslim edenler aynı zihniyetin gafil ve acınacak temsilcileridir! İzmir’de yollar bozuktur! İzmir’de denizimiz kirlidir! İzmir’de sorun çöplerdir! İzmir’de kanalizasyon arıtma tesisi verimli çalışmamaktadır! İzmir’de ulaşım zorlu, toplu taşım sorunludur! İzmir’de yapı stokunun %70’i depreme dayanıksızdır. Fakat bunu bilen gafil zihniyet yerel yönetici olarak insanımız için tek bir müspet adım dahi atmamıştır!  Çünkü İzmir’i sorunun ta kendisi olan Tunç Soyer ve CHP zihniyeti yönetmektedir! Atatürkçülüğü maske olarak kullanan bu zihniyet HDP kürsülerinde DEM’lenmekte, Atatürk’ün İstiklal Şehri İzmir’i emperyalist batının parya kenti olarak göstermektedir.

"HAMZA DAĞ İLE İZMİR'İN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Fakat artık Türkiye için ve Güzel İzmir için gün doğmak üzeredir… Cumhur İttifakı yerel yönetim anlayışı İzmir’de hâkim olacak ve başta Büyükşehir Belediyemiz ve otuz ilçemiz için yepyeni bir dönem başlayacaktır! İşte Manisa, MHP’nin üretken belediyeciliği ve Cumhur İttifakı’nın iradesiyle bir yıldız gibi yanı başımızda parlamaktadır! İşte Aliağa, gururla yükselen bir hizmet bayrağı olarak bütün İzmir’i gölgede bırakmış ve İzmirlilerin hayranlığını kazanmıştır. Şimdi sıra Bütün İzmir’e gelmiştir. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Hamza Dağ Beyefendi ile birlikte otuz ilçemizde zafer için mücadele edecek ve İzmir’in kaderini hep birlikte değiştireceğiz. Bu zafer yürüyüşü için İzmir’deki bütün dava ve yol arkadaşlarımı bu kutlu yolda hep birlikte mücadele etmek için göreve çağırıyorum! Ve son olarak da Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin veciz ifadeleri ile herkes için, herkese göre bir belediye, birliğin gücüyle canla başla Türkiye diyorum. Üretken belediyecilik için, ayırmadan, ayrışmadan canla başla İzmir diyerek bu yoldaki azim kararlılığımızı ifade ediyor, hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.