GÜNDEME BAKIŞ- Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İzmir'de etkili olan kuvvetli sağanak yağışın ulaşımda aksamalara, sel ve su taşkınlıklarına sebep olabileceği yönünde uyardı.

Meteoroloji'den turuncu kodlu uyarı... İzmir'e fırtına geliyor! Meteoroloji'den turuncu kodlu uyarı... İzmir'e fırtına geliyor!

Açıklamada, "Açıklamada, "Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden fırtına (50-75 km/saat) ve kuzey kesimlerde kuvvetli fırtına (75-90 km/saat) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Beklenen kuvvetli (21-50 kg/m2) ve kıyı kesimlerde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) ve şiddetli (75-100 kg/m2) yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Kuzey Ege'de rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, aynı gün gece saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Beklenen fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (Deniz ulaşımında aksamalar v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."