Menemen Belediyesi, cumhuriyetin 100'üncü yılında ilçeye kazandırdığı yatırımlarına devam ediyor. Geçen hafta Türkelli'ye düğün salonu, iki park ve 11 bin metrekare yeni yeşil alanların açılışını gerçekleştiren Menemen Belediyesi, son olarak Koyundere'ye 3 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği kapalı pazar yerini, halı saha ve yeni nesil oyun gruplarından oluşturduğu parkı düzenlediği törenle hizmete açtı. Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan'ın ev sahipliğini yaptığı törene, Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Hikmet Kaya, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Hakkı Durmaz, MHP Menemen İlçe Başkanı Barbaros Çalışçı, Yeniden Refah Partisi Menemen İlçe Başkanı Özbek Taşdemir, kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.  

'BULUŞMA NOKTASI OLACAK'

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, "Göreve geldiğimizde, ilçemizin önemli bir ihtiyacı olan pazar yerleri konusunda elimizi taşın altına koyduk ve bu çalışmalarımızdan biri olan Koyundere Kapalı Pazar Yerimizi, sizlerle birlikte açmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. 3 bin metrekare üzerine inşa ettiğimiz pazar yerimiz, hem yerel üreticilerimiz hem de tüketicilerimiz için bir buluşma noktası olacak. 15 dükkanımızın bulunduğu pazar yerimizde, yerel ürünler doğrudan tüketicilere sunulacak. Bunun yanında ilçe genelinde kazandırdığımız 30 halı sahadan birini Koyunderemizde inşa ederek gençlerimizin hizmetine açtık.

Kazandırdığımız yeni nesil parklarımızı da hem çocuklarımızın hem de yetişkinlerimizin keyif alabileceği, dinlenebileceği ve vakit geçirebileceği mekânlar olarak tasarladık. Ayrıca burada asfalt serim ve parke taşı döşeme çalışmalarımız devam ediyor. Koyundere'mize taziye evi kazandırıyoruz. Şimdi de dev bir kültür ve gençlik merkezi kazandırıyoruz. Trafik sorununu hafifletmek adına Çanakkale asfaltımıza bir battı çıktı inşa ediyoruz. Göreve gelir gelmez ilk kurdelemizi Menemen Belediyesi'nin ilk anaokulunu açarak yapmıştık. Bir anaokulu da Koyundere'mize kazandıracağız" ifadelerini kullandı.

Törende ilk olarak konuşan Kemal Atatürk Mahallesi Muhtarı Davut Duman ise mahallede yürütülen çalışmalarla ilgili teşekkürlerini iletip, "Yatırımlar neticesinde ilçemizdeki değişim ve gelişimi görüyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından İmam Adem Çetin'in okuduğu duayla birlikte açılış kurdelesi hep birlikte kesildi. Daha sonra pazar yerindeki esnafa hayırlı işler dileyen Pehlivan, çocuklarla da yakından ilgilendi.