GÜNDEME BAKIŞ - Tüm Yerel Sen Genel Merkez ve İzmir Şubeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde iş bırakma eylemi kararından vazgeçti. Sendika konuya ilişkin “Masa kuruldu” açıklaması yaparak, CHP Lideri Özgür Özel ile bir araya gelineceğini kaydetti.

Büyükşehir 'SDT' krizi sürüyor... Memurlar iş bırakacak! Büyükşehir 'SDT' krizi sürüyor... Memurlar iş bırakacak!

“ANKARA’YA DEVAM ETME KARARI ALDIK”

Sendikadan yapılan yazılı açıklama şöyle:

Masa kuruldu! Söz verdiğimiz gibi vazgeçmedik. Toplu sözleşme masası Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde CHP Genel Başkanının makamında alınan kararla yeniden kuruluyor. Tüm Yerel Sen olarak mücadele ve görüşme üzerine odaklı sendikacılık anlayışımızın gereği olarak iptal edilen Ankara toplantımızın ısrarla peşinden koştuk ve güzel bir başlangıcın kararını aldırdık.  24 Haziran 2024 günü İzmir Büyükşehir Belediyesi eylemi sonrasında çıktığımız Ankara yolunda iken daha önce bizlere verilen randevunun iptal edildiğini öğrendik. Tüm Yerel Sen İzmir 1, 2 ve 3 Nolu Şube Başkanları ile yöneticileri yolda bir mola vererek durum değerlendirmesi yaptık. Bizlere güvenen ve her zaman desteklerini esirgemeyen İzmir Belediyeleri kamu emekçileri için vazgeçmemeye ve Ankara’ya devam etme kararı aldık.

“TBMM’YE GİTTİK”

Bugün 25 Haziran 2024 saat 10:00 itibariyle sendikamız Tüm Yerel Sen Genel Merkezinde Genel Başkanımız Mücahit Dede, Genel Sekreterimiz Savaş Çerkez, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Devrim Onur Erdağ, Genel Hukuk Sekreterimiz Volkan Özdemir, Genel Sosyal ve Dış İlişkiler Sekreterimiz Müsamettin Topuzoğlu, Genel Denetleme Kurulu Üyesi Ergül Gülmez ile İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Kollar, İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Murat Bekar, İzmir 3 Nolu Şube Başkanı Ufuk Cengizler, 1 Nolu Şube İdari Sekreteri Burak Rasim Kaçmaz, 2 Nolu Şube İdari Sekreteri Mehmet Ali Ekşi, 3 Nolu Şube İdari Sekreteri Veyis Karaaslan ve 3 Nolu Şube Mali Sekreteri Fatih Sabun’un katılımıyla toplantı yapılarak görüşeceğimiz CHP Milletvekilleri, Genel Başkan Yardımcıları ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e verilecek bilgilendirme dosyalarını hazırlayarak görüşmeler için TBMM’ne geçtik.

“TAŞÇIER VE AĞBABA GÖREVLENDİRİLDİ”

CHP grup toplantısına katılarak sonrasında Genel Başkan Yardımcısı Ali Mahir Başarır, Ordu Milletvekili Seyit Torun, İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu, İzmir Milletvekili Mahir Polat, CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Deniz Yücel ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İzmir’de hem Büyükşehir belediyesi hem de ilçe belediyelerinde yaşanan Toplu İş Sözleşmesi krizi ve kararlılıkla devam eden eylemler hakkında bilgi alışverişinde bulunmuştur.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in talimatı ile yapılan görüşmeye CHP STK’lardan sorumlu Genel Başkan Yarımcısı Gamze Taşçıer de katılmış ve Genel Başkan Özgür Özel’in talimatı ile CHP STK’lardan sorumlu Genel Başkan Yarımcısı Gamze Taşçıer ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba İzmir’de yaşanan Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından görevlendirilmiş ve 03 Temmuz 2024 tarihinde Belediye Başkanları ile Sendika Temsilcilerinin katılacağı görüşmeler için İzmir’e gitmeleri konusunda yetkilendirilmiştir.

“İŞ BIRAKMA EYLEMİ İPTAL EDİLDİ”

Tüm bu gelişmeler sonucunda Sendikamız Tüm Yerel Sen Genel Merkezi tarafından 26 Haziran 2024 tarihinde İzmir Genelinde yapılacak olan İş Bırakma ve Basın Açıklaması kararı iptal edilmiştir.