Manisa ve İzmir arasında yıllardır tek ulaşım firması olarak yolcu taşıyan Manisa Seyahat, artan maliyetler nedeniyle bilet fiyatlarına yüzde 25 zam yaptı. Akaryakıt fiyatlarının 46 TL’yi bulması, taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren firmaların maliyetlerini önemli ölçüde artırdı. Bu maliyet artışı, doğal olarak bilet fiyatlarına da yansıdı.

Manisa Seyahat Bilet Fiyatları

Manisa ve İzmir arasında yıllardır tek ulaşım firması olarak yolcu taşıyan Manisa Seyahat, bilet fiyatlarına yüzde 25 zam yaptı. Artan akaryakıt fiyatları ve Manisa’da toplu taşımaya gelen zammın ardından bilet fiyatlarında artışa giden Manisa Seyahat’te tam bilet 100 liradan 125 liraya, öğrenci bileti 90 liradan 110 liraya çıktı. En son zam 23 Mart 2024 tarihinde yapılmıştı.

Manisa-İzmir Arasında Kaçınılmaz Zam

Son dönemde akaryakıt fiyatlarında yaşanan artış, bu zam furyasının ana nedenlerinden biri olarak öne çıkıyor. Yapılan zamlarla birlikte akaryakıt fiyatı 46 TL’yi bulurken taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren firmaların maliyetlerini önemli ölçüde artırdı ve kaçınılmaz olarak bilet fiyatlarına yansıdı.

Yolculardan Bazıları Hak Veriyor Bazıları Eleştiriyor

Manisa Seyahat’in bilet fiyatlarına yaptığı zam, yolcular arasında farklı tepkilere yol açtı. Bazı yolcular, artan maliyetlerin farkında olduklarını ve zamların kaçınılmaz olduğunu kabul ederken, bazıları ise bu durumun ekonomik olarak kendilerini zorlayacağını belirtiyor. Özellikle öğrenciler, artan bilet fiyatlarının bütçelerini olumsuz etkileyeceğini ifade ediyor.

Akaryakıt fiyatlarının gelecekte nasıl bir seyir izleyeceği, taşımacılık sektöründeki maliyetlerin ve dolayısıyla bilet fiyatlarının ne yönde değişeceğini de belirleyecek. Uzmanlar, akaryakıt fiyatlarının düşmemesi durumunda, sektörde yeni zamların olacağını belirtiyor. Bu durum, hem taşımacılık firmalarını hem de yolcuları zorlamaya devam edecek gibi görünüyor. (Özkan Çelik/Manisa Kulis Haber)