İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Özgener, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kentimizde kadın varlığını ve gücünü görmek bizlere her zaman güç veriyor. İzmir Ticaret Odası olarak, kadının iş dünyasında var olmasını ne kadar çok önemsediğimizi bazı verilerle aktarmak istiyorum. Odamızın yönetim kurulunda 2 kadın görev alıyor. Bu anlamda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde yönetim kurulunda en çok kadın olan ilk ve tek Oda olma özelliği taşıyoruz."

'ROL MODEL OLMAYI HEDEFLİYORUZ'

İZTO bünyesindeki 80 meslek komitesinde aktif olarak çalışan 44 Kadın Meslek Komitesi üyesi olduğuna dikkati çeken Özgener, "Bu üyelerimizden 9'u Meclisimizde kadınları temsil ediyor. Odamızda istihdam edilen 176 çalışanımızdan 101 tanesi kadın. 21'i, Odamızda Genel Koordinatör, Direktör, Müdür, Müdür Yardımcısı, Yönetmen kademelerinde yöneticilik yapıyor. Bu anlamda kadın emeğine verdiğimiz kıymetin, hem üyelerimize hem de iş dünyasına rol model olmasını hedefliyoruz" dedi.

'GURUR DUYUYORUZ'

Başarılı kadınların gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Özgener, "Türk kadını kabuğunu kırarak yaşamın her alanında önemli roller üstlenmiştir. Kadınlarımız ekonomik ve sosyal yaşamın ayrılmaz parçalarıdır. Ülkemizde her alanda başarılı çalışmalar yapan kadınlarımızla gurur duyuyor, iş dünyasında onlarla omuz omuza çalışmaktan büyük mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum" diye konuştu.(DHA)