İzmir Ata Orman Kültürpark’ı Koruma Derneği ve İzmir Atatürk Ormanını-Kültürparkı Koruma ve Anıt Yaptırma Derneği bir basın açıklaması yaptı. Behçet Uz heykeli önünde yapılan açıklamada Büyükşehir Belediyesi’ne ‘Kültürpark’a sahip çık’ çağrısı yapıldı. Dernekler, “Kültürpark Fuar işlevinin dışında tutulmalı, asli işlevine kavuşturulmalıdır. Kültürpark bir gösteriş alanı olacaksa orada yaşayan canlılarının çokluğu ve alandaki yaşamın sürdürülebilirliği ile olmalıdır” görüşünü dile getirdi. 

Gaziantep’te feci kaza! Acı haberi alan baba sinir krizi geçirdi Gaziantep’te feci kaza! Acı haberi alan baba sinir krizi geçirdi

İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Uzm.Dr. Yüce Ayhan ve İzmir Tabip Odası Çevre Komisyonu Sekreteri Dr. Hüseyin Güven ile komisyon üyelerimiz de destek olmak için basın açıklamasına katıldı.
Dernekler adına açıklamayı okuyan Sibel Altıneş, “Kültürpark’ta Behçet Uz’un dediği gibi Fuarcılık ve Kültürpark’ın birlikteliği her ikisini de yiyor, bitiriyor. Kültürpark Fuar işlevinin dışında tutulmalı, asli işlevine kavuşturulmalıdır. Kültürpark bir gösteriş alanı olacak ise orada yaşayan canlılarının çokluğu ve alandaki yaşamın sürdürülebilirliği ile olmalıdır. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere yetkilileri ve İzmir halkını Kültürpark’a sahip çıkmaya davet ediyoruz. Çünkü Kültürpark çok önemlidir, çok değerlidir, bize mirastır. “Fuar ile Kültürpark’ın iç içeliği birbirini yiyip, bitiriyor. Önceden beri düşüncem, fuarla Kültürpark'ı birbirinden ayırmaktı” dedi.

Dernek üyeleri; başta Tunç Soyer olmak üzere yetkilileri ve İzmir halkını Kültürpark’a sahip çıkmaya davet etti. Kültürpark çok önemli ve çok değerli olduğu, bir miras olduğu vurgusu yapıldı.