Mutluluk Sanat Atölyesi Yetenek Kursu öğrencisi Lara Turan, İzmir’i resmettiği pastel boya çalışmasıyla ilgi çekti.  İzmir, Cittaslow 2021 Genel Kurulu'nda dünyanın ilk Cittaslow Metropol pilot kenti ilan edilmişti. Lara, resminde İzmir’in ikonik noktalarını hayalleriyle geliştirerek Slow City’nin sembolü olan salyangoz üzerinde kendini de resmederek  Japonya 22'nci Kanagawa Çocuk Resim Yarışması'nda ödüle layık görüldü. Masal Üçer ise Muğla Fethiye’de Likyalılara ait Amintas Kaya Mezarlarını resmederek yarışmada 'Kanagawa Prize' ödülüne layık görüldü. KANAGAWA PRIZE ödülüne değer görülerek Sertifika almaya hak kazanan öğrencilerin eserleri Kanagawa Kataloğunda yer alacak, ayrıca eserler 11 Temmuz - 27 Ağustos 2023 tarihleri arasında Japonya’da bulunan Earth Plaza Galeri’de sergilenecek.

50’den fazla ülkeden  eserin katıldığı yarışmada Mutluluk Sanat Atölyesi Yetenek Kursu öğrencileri toplamda 3 ödül sayısına ulaştı. Atölyenin ABD, Japonya,İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Hindistan gibi  bir çok ülkeden sayısız ödülü bulunmakta. 8 yıldır hizmet veren atölye her yıl ulusal ve uluslararası düzeyde bir çok yarışmaya katılım sağlamak adına öğrencilerini teşvik ediyor.

Yarışma Hakkında Bilgi

Orjinal Adıyla “ 22st Kanagawa Biennial World Children’s Art Exhibition ” uluslararası prestijli resim yarışmalarından biridir. 1979 yılıda ilk kez düzenlenen yarışma 1981 yılından itibaren her yıl düzenlenmekte. 22.si bu yıl gerçekleşti. 
KANAGAWA PRIZE ödülüne değer görülerek Sertifika almaya hak kazanan öğrencilerin eserleri Kanagawa Kataloğunda yer alacak ! Ayrıca eserler 11 Temmuz - 27 Ağustos 2023 tarihleri arasında Japonya’da bulunan Earth Plaza Galeri’de sergilenecek.