İnsanların gün içerisinde terlemesi oldukça normaldir. Yapılan ağır işler, günlük koşuşturmacalar, stres seviyesinin yükselmesi ve genetik faktörler bazı durumlarda kişilerin normalden fazla terlemesine neden olur. Her sabah inşalar, temiz ve şık kıyafetler tercih ederek günlük yapılması gereken işlerine başlamaktadır. Temiz, ütülü ve mis gibi kokan kıyafetlerin giyilmesi, kişilerin kendilerine olan özgüveninin artmasını ve kendilerini daha iyi hissetmesini sağlar. Ancak gün içerisinde yaşanan yoğun tempolar insanların terlemesine ve sabahki temiz kıyafetlerin ter izi olmasına neden olur.

Bu durumun önüne geçilmesi için farklı deodorantların ya da cilt bakım ürünlerinin kullanımı tercih edilmektedir. Fakat, yaz aylarının en sıcak günlerinde kişilerin terlememesi pek de mümkün değildir. Ter izi özellikle açık renk kıyafetlerin kötü görünmesine neden oluyor. Aynı zamanda ter izleri kıyafetlerde kalıcı lekelerin meydana gelmesine neden olabilmektedir.

Terlemeyi Engelleyecek Deodorant Seçin
Terlemek hem kötü ve ıslak bir görünüme hem de istenmeyen kötü kokulara neden olabilmektedir. Bazı insanlar ne yaparsa yapsın terlemenin önüne geçememektedir. Ancak sizlere aktaracağımız bu yöntemler ile kıyafetlerde ter izinin meydana gelmemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak tercih edilecek olan deodorantın mineralli olmasına özen gösterilmelidir.

Doğal, ıslaklık emici mineral içeren deodorantlar, cildin nefes almasını sağlamaktadır. Bu sayede kol altının her an nefes alabilmesine imkan sunulur ve terlemenin meydana gelmesi engellenir. Siz de uzun süre kuru ve ferah hareket edebilmenin keyfini sürebilirsiniz.

Talk Pudrasını Deneyin
Talk pudrası, ıslaklık emici özelliğe sahiptir. Evden çıkmadan önce kol altında sürülecek pudra, terlemenin önüne geçecektir. Pudra kullanımı ile hem güzel bir kokuya sahip olunabilir hem de uzun süre kuru ve ferah gezmenin rahatlığına sahip olunabilir.

Doğru Kumaş Tercihinde Bulunun
Bazı kumaş türleri yapısı gereği cildin hava almasını engeller. Bu da ister istemez terlemenin meydana gelmesine sebebiyet verir. Özellikle sıcak yaz günlerinde tercih edilecek kıyafetlerin pamuklu olmasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda bol yapılara sahip olması da cildin daha rahat nefes almasına imkan sunacaktır. Dar kıyafetler, direkt olarak kol altına denk geldiği için cildin nefes almasını tamamen engellemektedir. Bu da kişilerin kısa sürede terlemesine ve ter izinin kıyafette belli olmasına neden olmaktadır.

Doğru Deodorant Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
Deodorant kullanımında içeriklere dikkat edildiği kadar, bu ürünün kullanımına da dikkat edilmelidir. Deodorantların akşam yatmandan önce kol altına uygulanması, uzun süreli kalıcılık sağlayacaktır. Aynı zamanda sprey formundaki deodorantların kullanımdan önce mutlaka çalkalanması gerekir. Kol altına uygulama yaparken ortalama olarak on beş santimetrelik bir mesafenin olmasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda sprey deodorantların iki saniye kadar püskürtülmesi yeterlidir. Daha uzun süre püskürtme işleminin herhangi bir faydası yoktur.

Roll-on formunda deodorant kullanımında bu ürünün kol altına dairesel hareketler ile uygulanması gerekir. Stick formundaki deodorantların ise ileri – geri hareketleri ile iki ya da üç kez kol altına uygulanması yeterlidir. Bu ürünlerin daha fazla kullanılması sadece ürünlerin daha çabuk bitmesine neden olacaktır. Terleme ya da koku açısından herhangi bir avantaj sağlamaz. Bu avantajlar az miktarda kullanım ile de elde edilecektir. Tüm bunların yanı sıra tercih edilecek olan deodorantların içeriklerinin mineralleri olmasına da dikkat edilmelidir.