AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, Kemalpaşa Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında Binalı Yıldırım Millet Bahçesi isminin değiştirilmesi ile ilgili verilen önergenin doğru bir yaklaşım olmadığını ifade etti.

Kırkpınar, “Gerek Ulaştırma Bakanlığı, gerek Başbakanlığı ve gerekse Meclis Başkanlığı döneminde başta İzmir olmak üzere ülkemize büyük hizmetler yapmış büyük bir devlet adamının isminin kaldırılması doğru değildir” diye konuştu.

2018 Yılında AK Partili Belediye tarafından yapılan Millet Bahçesi dönemin Belediye Başkan Yardımcısı olan Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen’in de oyu ile Binalı Yıldırım Millet Bahçesi olarak adlandırılmıştı. Binalı Yıldırım’ın hiçbir talebi olmaksızın yapılan bu isimlendirmenin ardından geçtiğimiz 6 yıl boyunca da millet bahçesi Binali Yıldırım Millet Bahçesi olarak hem Kemalpaşalılara hem de tüm İzmirlilere hizmet veriyordu.

“Kemalpaşa Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında tam da 15 Temmuz yıldönümüne sayılı günler kala, 15 Temmuz hain darbe girişimine direnmiş, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Türk milleti ile birlikte hain FETÖ’cülere geçit vermemiş bir devlet adamı olarak Türkiye tarihinde adı geçen Başbakanımız Sn. Binalı Yıldırım’ın isminin değiştirilmesi ve bunun teklif dahi edilmesi kabul edilemez” diyen AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, bu durumun ne ülkemize ne de Kemalpaşa’ya hiçbir fayda sağlamayacağını vurguladı.

İlçe halkı arasında huzur ve sükûnetin de bozulacağına dikkat çeken Kırkpınar, “Kemalpaşa Belediye Başkanı ve temsil ettiği partinin üyeleri tarafından verilen önergenin Kemalpaşa’ya hiçbir fayda sağlamayacağı gibi aksine ilçemizin huzur ve sükunetine de zarar verecektir. Kemalpaşalı hemşerilerimizin oyları ile seçilmiş bir belediye başkanı ve meclis üyelerinin böyle bir karardan vazgeçmeleri gerektiğini ifade ederek, konunun takipçisi olacağımızı da belirtmek isterim” diye konuştu.