Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İYİ Parti İzmir Milletvekili Hüsmen Kırkpınar, TBMM çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Verdiği soru önergeleriyle Türkiye gündeminin yanı sıra, İzmir'in sorularını da ülke gündemine taşıdığını anlatan Kırkpınar, ilgili Bakanlıkların İzmir'in sorularına yönelik önergelere hala yanıt vermediğini kaydetti. 

İYİ Partili Kırkpınar'dan Bahçeli'ye komşu yanıtı: En büyük beka sorunu sığınmacılar! İYİ Partili Kırkpınar'dan Bahçeli'ye komşu yanıtı: En büyük beka sorunu sığınmacılar!

İYİ Partili Kırkpınar'dan AK Partili Kaya'ya "Özlale" yanıtı... Binali Yıldırım güzel Erzincan türküleri söyler! İYİ Partili Kırkpınar'dan AK Partili Kaya'ya "Özlale" yanıtı... Binali Yıldırım güzel Erzincan türküleri söyler!

"TEMAYÜL HER SİYASİ PARTİYE NASİP OLMAZ"

İYİ Parti'nin milletvekillerini temayül yoklaması ile belirlediğini aktaran Kırkpınar, "25 Ekim 2017 tarihinde, yağmurlu Ankara sabahında İYİ Parti kuruldu. Kuruluş aşamasında kurucular arasında yer aldım, 6 ay il sekreterliği, 4 yıl 4 ay il başkanlığı yaptım. 4'üncü yılımda teşkilatımla yaptığım toplantılarda milletvekilliği adaylığıma tam destek geldi. Bıraktım, yarış oldu, Sinan Bezircilioğlu il başkanı, ben de milletvekili adayı oldum. Yapılan temayül yoklamasında ikinci bölgede birinci çıktım. Temayül her siyasi partiye nasip olmaz. Birinci sıradan ikinci bölge milletvekili oldum" dedi. 

"TELEFONUM 24 SAAT AÇIK"

İzmir için çalıştığını dile getiren Kırkpınar, "Partili Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi olduğu için gittiğimizde neyle karşılacağımızı biliyorduk. Gönül Cumhurbaşkanının değişmesini isterdi. Denge, denetimi elinden alınmış, tek kişiyle ülkenin yönetildiği bir dönemde soru ve araştırma önergesi vererek kentin, kamuoyunun dertlerini ilgili yerlere taşımak gayretindeyim. Telefonum 24 saat açık, 25 senedir aynı hattı kullanıyorum. Hemşehirlerimiz için mücadele ediyorum" ifadelerini kullandı. 

"KARŞIYAKA STADI YAPILMALI"

Karşıyaka Stadı'nın yapımı için nelerin gerekli olduğuna ilişkin soru önergesi verdiğini ancak yanıt alamadığını anlatan Kırkpınar, "Karşıyaka Stadı noktasında ilgili Bakanlığın dönüşü gerçekleşmedi. Ben Karşıyaka Spor Kulübünde yöneticilik yaptım. Güzel, şirin bir stadımız vardı. Bu stat yıkıldı, Buca, Altay, Göztepe'ye statları yapıldı. Karşıyaka'nın akıbeti belli değil. Karşıyaka hak ettiklerine bir türlü ulaşamıyor. Bu stat bir yerde yapılmalı, yıkılan yerinde de olabilir. Bunu yerel ve merkezi hükümet çözmeli" açıklamasında bulundu. 

"HÜKÜMET OLARAK GELİP HALKA SORSAYDINIZ"

AK Parti ve CHP arasında yaşanan stat tartışmalarını abesle iştigal gördüğünü belirten İYİ Partili kırkpınar, "Uyuşturucu kullanma yaşının 9'a düştüğü bu süreçte gençlerin spora yönlendirilmesi gerekir. Belediye onu dedi, bu bunu dedi. Dava açtılarsa, sizin hükümet olarak gelip Karşıyakalı vatandaşa sormanız gerekirdi. Konsensus sağlanmalıydı. Stada ihtiyacımız var, kapasitesi önemli değil ama bir stada ihtiyaç var" dedi. 

"MEZARLIK YERİ SIKINTISI VAR"

Kırkpınar şunları kaydetti: 

Mezarlıklarla ilgili soru önergeme de yanıt gelmedi. 21 yıllık AK Parti iktidarı var. İnsanlar yakınlarını kaybediyor, ben haftada en az 2 telefon alıyorum, mezar yeri bulunamadığına ilişkin. Bu konuda Hazineye ait arazilerle ilgili Bakanlıkların bu işi çözmesi gerekir. Cenaze sahipleri bir yandan acı yaşıyor, diğer yandan cenazelerini komşu illere götürenler oluyor. Hazine arazilerini kıyı şeritlerinde yatırımcıya teslim ediyorsunuz ama ölümüze de sahip çıkmamız lazım.