İlçede yaşayan 7’den 70’e herkesle bir araya geldiği etkinlikler kapsamında bu kez, Arpaseki, Poyracık, Cumalıköy, Kınık merkez ve civar mahallelerinde yaşayan kadınlar ile kahvaltı programında bir araya geldi. Programlarda Arpaseki Muhtarı Ergün Şanal, Cumalıköy Muhtarı İsmail Dilber, Kınık Belediye Meclis üyeleri Behire Tanır ve Mahmut Şahan hazır bulundu.

TEK TEK NOT ALDI!

Kadınların gözünden ilçenin ve mahallelerin konuşulduğu programda Başkan Doğruer, belediye hizmetleri değerlendirmesini ve kadınların beklentilerini dinleyerek notlar aldı. Başkan Doğruer, göreve geldiği günden beri, birlikte yönetim prensibini benimsediğini ve belediyecilik anlayışını bu yönde güçlendirdiğini belirttiği konuşmasında “Kınık halkının ne istediğini hep çok önemsedik, çünkü biz bu görevi sizleri mutlu ve memnun etmek için yapıyoruz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

 'DERDİNİZLE DERTLENİYORUZ'

“Mahalle Buluşmaları sadece bir belediyecilik hizmeti değil aynı zamanda sosyal ve kültürel bir etkinlik bizler için. Yaşlısı çocuğu, kadını erkeği, işçisi öğrencisi, yani ilçe halkının bütün kesimleri bu toplantılarda bir araya geliyor, kaynaşıyor ve adeta bir meclis gibi fikirlerini beyan ederek ilçemizin dertleriyle dertlenmiş oluyor. Siz değerli kadınların, annelerimizin, kardeşlerimizin sorun tespit yöntemleri ve fikirleri bizim için çok önemli. Çünkü sizler sadece şikayet etmiyor aynı zamanda çözüm önerilerinde bulunuyorsunuz. İlçemizde kadınlarımızı, yüzme ile, tenis ile, müzik ile ve birçok etkinlik ve kurs ile buluşturduğumuz projelerin ufku sizlerle yaptığımız istişareler neticesinde açıldı. Bugün biz de notlarımızı aldık. Katkılarınızdan ve katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.