Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Kınık Devlet Hastanesi'nde Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Cemal Dalay, hastanede çalışan güvenlik görevlilerin, temizlik personelinin ve veri giriş personelinin mobbinge maruz kaldığını iddia etti. 24 saat çalıştırıldıklarını ve yol, yemek ücretlerini alamadıklarını dile getiren Dalay, hastane müdürüne ilişkin suçlamalarda bulundu.

"MESAİ, YOL, YEMEK PARASI VERMİYORLAR"

"Bize mobbing uyguluyorlar" diyen Dalay, "Çalışma düzenimizi bozuyorlar. Mesailerimizi, yemek paralarımızı vermiyorlar. İş akdimi feshetmeye çalışıyorlar. Daha önceki başvurularımız sabit, evraklarımızı evrak kayıttan geçirmiyorlar. Tüm arkadaşlarım burada. Arkadaşlarım da mobbing görmektedir. Güvenlik ve temizlik görevlileri, veri giriş personelini 3 sene boyunca 24 saat çalıştırdılar. Bunlar kameralarla sabittir. İncelenmesini talep ediyoruz" dedi. 

"DIŞARIDA ASGARİ ÜCRETLİLER VAR, HALİNİZE ŞÜKREDİN"

Yetkililere seslenen Dalay şunları kaydetti:

Hastanemizdeki müdür Hasan Ali Odabaşı tarafından durmadan tehdit ve baskı altındayız. "Yol paralarınızı ister veririm ister vermem, dışarıda binlerce asgari ücrete çalışan var. Halinize şükredin, işi biliyorsunuz, çalışma şartları böyle, isteyen çalışır, isteyen çalışmaz" gibi tehdit ve baskı uyguluyor. İş akdimizi feshetmeye kadar gidiyorlar. 

"YOL, YEMEK PARASI PEŞİNE Mİ DÜŞTÜNÜZ?"

Sendikamızı değiştirdiğimiz için bizleri devrimci bir PKK'lı olarak görüp "hak, hukuk peşine mi düştünüz, yol yemek parası peşine mi düştünüz" diyerek tacizde bulunuyorlar. Şu an benim hakkımda iş akdimi feshetmeye çalışıyorlar. Arkadaşlarım da bunlara şahit ve aynı baskılara maruzdur.