Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir programına Bayraklı kooperatifleşme modeli ile ilk yapılan Dilber Apartmanı temel atma programı ile başlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Karabağlar'da İZBETON tarafından inşa edilen okulun da temel atma töreninin ardından, Konak Belediyesi'nin düzenlediği 58 belediye başkanının 58 ayrı bölgenin romanlarını getirdiği Roman Buluşması'na katıldı. 

POPSTAR YASEMİN COŞTURDU

Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenen Roman Buluşması, Popstar Yasemin Demir'in sahne almasıyla başladı. Demir'in verdiği mini konserde Roman vatandaşlar coştu. Buluşma kapsamında yöresel kıyafetlere davul ve zurnalar eşliğinde dans şov yapıldı ve yöresel kıyafetlerle vatandaşlara çiçek dağıtıldı. 

KILIÇDAROĞLU: “HERKESİN HAK İSTEMEYE HAKKI VARDIR”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu ülkede yaşayan herkesin hakkı var, hak istediğimizde hepimiz eşitiz. Hak istediğimizde eşitsiniz, hak istemezseniz birileri gelip onu teslim etmez. Hakkınızı arayacaksınız ama hakkınızı arayanlardın da arkasında olacaksınız. Hak istemek adalet istemek lazım, 58 belediye başkanım 58 bölgeden Roman kardeşlerimizi buraya getirdi bu Türkiye’de bir ilk. Romanların hakları uzun süre görmezden gelindi, bir şeye inanın hak ve adalet talebinde bulunan herkesin yanında oldum ve olacağım. Kimsenin inancı, yaşam tarzı ayrımcılık nedeni olmamalı. Herkesin yaşam tarzına ve inancına saygı göstermek tüm siyasilerin görevidir ve bunu ben yapıyorum” dedi. 

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

“SİZLERDEN TEK İSTEĞİM SANDIKTA 6 OKUN ALTINA MÜHRÜ BASIN”

 Sizlerden de bir şey istiyorum sandığa gidince CHP’den yana tavır bekliyorum. Bakın Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Roman milletvekilini ilk Cumhuriyet Halk Partisi meclise getirdi. Bu ne demek CHP her kesimin sorununa çözüm üreten birisidir. CHP’ye benim sahip çıktığım kadar sizlerin de sahip çıkması lazım. Sizden istediğim sandıkta 6 okun altına mührü basın. 

“BAY KEMAL’İN KAVGASI TÜRKİYE’YE ADALETİ GETİRME KAVGASIDIR”

Mahkum ailelerinin de sorunlarını da biliyorum,  haksız yere tutuklananların da, göz altına alınanların sorunlarını  biliyorum adalet olmadığını da biliyorum. Bay Kemal’in kavgası Türkiye’ye adaleti getirme kavgasıdır. Adaleti getirmek için sizlerden destek istiyorum eğer ki desteğinizi esirgemezseniz bu ülkeye adaleti getireceğiz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülkeye kavuşacağız.  Beslenme çantalarına yiyecek koyamayan annelerin dramını da biliyorum Aile Destekleri Sigortası ile herkese destek olmak tek mücadelemizdir. Sizden tek istediğim sağımda, solumada, önümde, arkamda olun ve beraber yürüyelim. Sizin temsilcilerinizi birazdan   dinleyeceğim,  not alıp her şeyi de yerine getireceğim.

SOYER: "BAŞKA BİR TÜRKİYE MÜMKÜN"

Roman Buluşmasının açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Başka bir Türkiye'yi kurmak mümkün, hakkınızın yenmediği bir Türkiye'yi kurmak mümkün. Bunu kuracağız, çok az kaldı. Genel başkanımızın liderliğinde, öncülüğünde bambaşka bir Türkiye'yi, çocuklarımızın yatağa aç girmediği, hakkın, hukukun, adaletin egemen olduğu Türkiye'yi hep birlikte kucağız. İyi ki beraberiz" dedi. 

Kılıçdaroğlu, programın ardından kanaat önderleriyle toplantı gerçekleştirdi.