GÜNDEME BAKIŞ – CHP İzmir il kongresi 16 Eylül’de yapılacak. İl Başkanı Şenol Aslanoğlu atanarak geldiği göreve seçilerek devam etmek istiyor. Aslanoğlu adaylık açıklamasına çok sayıda ilçe ve belediye başkanı katılırken Milletvekilleri Ednan Arslan, Deniz Yücel ile Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik Aslanoğlu’nun yola devam etmesine sıcak bakmıyor.

GÜNDEME BAKIŞ’IN HABERİ SES GETİRDİ

Gündeme Bakış bu üç ismin geçtiğimiz hafta genel başkanla yaptığı görüşmelerinin ayrıntılarını anlattığı kulis haber büyük ses getirdi. Kılıçdaroğlu ile Aslanoğlu'nun il başkanı olmaması için görüşme yapan heyet Aslanoğlu'nun neden olmaması gerektiğine ilişkin görüşlerini anlattı. Ancak, görüşmeyi gerçekleştiren dörtlünün Genel Başkanı ikna edemediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun, İzmirli heyete, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i işaret ettiği ve 'Bu konuları benimle değil Tunç Bey ile görüşün, Aslanoğlu'nun aday olmasını istemiyorsanız da Tunç Bey'i ikna edin" dediği aktarıldı.

ÖZKOÇ İZMİR’E GELDİ

Bu gelişmenin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Parti Örgütü ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç dün İzmir'e geldiği öğrenildi. Görüşmenin il kongresine yönelik gerçekleştiği ifade edildi.

Özkoç’un Aslanoğlu dışında bazı isimleri dile getirdiği Soyer’in ise bununla ilgili, “30 ilçe başkanının 29’u adaylık açıklamasına katıldı. Yine 27 ilçe başkanı ‘Aslanoğlu’nun arkasındayız’ açıklamasında bulundu. Belediye başkanları adaylık açıklamasına katıldı. Delegelerin önemli bir bölümü destek mesajı veriyor” değerlendirmesinde bulunduğu öne sürüldü.

İKİ İSİM DAHA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Öte yandan il kongresinde Şakir Başak ve Aytekin Tusun aday olacaklarını açıklamıştı.