GÜNDEME BAKIŞ - Kemalpaşa Belediye Meclisi'nin dün gerçekleşen oturumunda Kemalpaşa'da 550 bin metrekarelik alana 2018 yılında yapılan Binali Yıldırım Millet Bahçesi'nin adının değiştirilerek Bülent Ecevit'in adının verilmesi önergesi sunuldu.

Kemalpaşa meclisinde CHP'den dikkat çeken önerge... Yıldırım yerine Ecevit'in ismi verilsin Kemalpaşa meclisinde CHP'den dikkat çeken önerge... Yıldırım yerine Ecevit'in ismi verilsin

Konuyla ilgili AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, sosyal medya hesabından bir yazılı açıklama yayınladı.

Kaya, Binali Yıldırım'ın 15 Temmuz günü hain ve kanlı darbe girişimine direnen ve mücadele eden bir devlet adamı olduğunu dile getirirken, "15 Temmuz'daki FETÖ alçaklığına, hainliğe ve işgal girişimine karşı dik duran, eğilmeyen, bükülmeyen Başbakanımızın adını kaldırmaya kalkmak oldukça manidar ve düşündürücü olmuştur." dedi.

Kaya'nın açıklamalarının tamamı şu şekilde;

Kemalpaşa ilçemizde bulunan, daha önce bataklık olan bir bölge, AK Partili belediye döneminde yapılan çalışmalarla 550 bin metrekarelik bir millet bahçesine dönüştürülmüş, 2018 yılında da vatandaşlarımızın kullanımına açılmıştı. 

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın adı, kendisinin bir talebi olmaksızın, Kemalpaşa Belediye Meclisi'nin 2019 yılındaki kararıyla söz konusu alana verilmişti. 

İzmir'imizi üç dönem TBMM'de temsil eden, İzmir Milletvekili olarak yıllarca bakanlık yapan, yine İzmir Milletvekili olarak 65. Türkiye Hükümeti'ni kuran ve Başbakan olarak ülkemize hizmet veren Sayın Binali Yıldırım'ın adının söz konusu yere verilmesi, 2019 yılında, halen CHP'li Kemalpaşa Belediye Başkanı olarak görev yapan ve geçmişte AK Parti ve CHP Kemalpaşa Belediye Meclis Üyeliği de yapmış olan Sayın Mehmet Türkmen'in de oylarıyla gerçekleşmişti. 

Sayın Binali Yıldırım, ülkemize büyük hizmetleri geçmiş bir devlet adamıdır. 

Ayrıca unutulmamalıdır ki, 15 Temmuz günü Türkiye'nin tarihte eşi görülmemiş, hain ve kanlı bir darbe girişimine maruz kaldığı anda ülkenin Başbakanı olarak darbeye direnen, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, milletiyle birlikte omuz omuza mücadele ederek FETÖ'cü alçaklara geçit vermeyen bir devlet adamı olarak tarihe geçmiştir. 

15 Temmuz'un yıl dönümüne ramak kala, 15 Temmuz'daki FETÖ alçaklığına, hainliğe ve işgal girişimine karşı dik duran, eğilmeyen, bükülmeyen Başbakanımızın adını kaldırmaya kalkmak oldukça manidar ve düşündürücü olmuştur. 

Bunun arkasında hangi aklın olduğu ve neyin amaçlandığı kocaman bir soru işareti olarak ortada durmaktadır. 

Kemalpaşa Belediye Başkanı'nın ve Belediye Meclisi'nin üyelerinin, Kemalpaşa'ya hiçbir fayda sağlamayacak, aksine oldukça da tartışma yaratacak bir karardan uzak duracaklarını umuyorum.