Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti'den istifa ederek Kemalpaşa bağımsız belediye başkan adayı olan Mustafa Kandil, ilçede hummalı bir çalışma yürüttüğünü ve eşiyle birlikte gece gündüz demeden köy ve ev ziyaretleri yaptığını anlattı. 

"DENGELERİ BOZACAĞIM"

Kemalpaşa'da 5 - 6 bin oy kitlesine ulaştığını kaydeden Kandil, AK Parti ve CHP'nin köyleri yok saydığını dile getirerek, "Çalışmalarımız devam ediyor, burada dengeleri bozacağım. 5 - 6 aydan beri çalışıyorum, köylerde çok etkin bir çalışmamız var. 22 otobüs kaldırdık Konya, Ayasofya, Çanakkale turları düzenledik. Köylerimizden birçok kadın yaşlı, genç turlarımızla hayatlarında hiç görmedikleri yerleri gördü. 

"KÖYLERİMİZ KANDİL KARDEŞİ OLDUĞUNU BİLİYOR"

"Zenginden al fakire ver moddasıyla çalışıyoruz" diye Kandil,  "3 tır kömür dağıttık. Gençlerimizle bir araya geliyoruz, halı saha çalışmalarımız. Teveccüh kazandık. Artık köylerimizdeki tüm hanelerimiz Mustafa Kandil diye bir kardeşi olduğunu biliyor, bunu hissettirdik" ifadelerini kullandı. 

"SAYGILI'DAN TEKLİF GELMEDİ"

"AK Parti'den size belediye başkan yardımcılığı teklif edildiği iddiaları bulunuyor, bu doğru mu" sorusunu yanıtlayan Kandil, "Birlikte çalışma teklifleri geliyor ancak AK Parti İzmir İl BaşkanızBilal Saygılı'dan bana gelen bir şey yok, bildirilmedi. Ben bağımsız olarak çıktım, benim amacım ilçemizin doğru yönetilmesi, doğru meclis üyeleri yazılması. Bugüne kadar hep merkezden meclis üyesi yazıyorlardı. Köylerdeki kanaat önderleriyle istişare etmiyorlardı. Biz çıkınca köylerimiz değer kazandı. Onların adayları da köylere gitmeye başladı. Bunu hep AK Parti'nin hem de CHP'nin adayları için söylüyorum, köylüler evlerine sokmadı bunları. Bunlar seçim çalışması için kahveye gidiyorlar, başka bir şey yapmıyorlar. Parti ismiyle seçime giriyorlar, bir tane vatandaşa dokunmuyorlar. Ama biz kimle konuşursak tüm dertleri, ihtiyaçları tekler teker tespit ettik, kıt kaynaklarımızla bu dertlerini gidermeye çalıştık. Eşimle birlikte her akşam bir hemşehrimizin evindeyiz. Güzel bir teveccüh içinde devam ediyorum" diye konuştu. 

"ARADAKİ ARKADAŞLAR "GÜÇ BİRLİĞİ YAPALIM" DEDİ"

Kandil sözlerini şöyle noktaladı: 

Bugüne kadar dokunduğumuz arkadaşlarla istişare etmeden hiçbir görevi kabul etmem. Ben bu insanlara söz verdim, onların bilgisi olmadan, onlarla istişare etmeden kabul etmeyeceğim. Bunun sözünü verdim.