GÜNDEME BAKIŞ - Menderes Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü sırada yolsuzluk yaptığı iddialarıyla gözaltına alınan ve sonrasında adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Mustafa Kayalar’ın yolsuzluk ve rüşvet alma suçundan 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın dördüncü duruşması bugün gerçekleşti.

Başkan Kayalar görevden uzaklaştırıldı Başkan Kayalar görevden uzaklaştırıldı

Kayalar hakim karşısında... Mahkeme ne karar verdi? Kayalar hakim karşısında... Mahkeme ne karar verdi?

Dosyadaki ifadesi eksik olan Sanık N.E'nin ifadesi alındı. Sanık ifadesinde, Menderes Belediye Başkanı'yla herhangi bir bağı ve tanışıklığı olmadığını söyledi. 

MÜTALAA İÇİN SÜRE İSTENDİ 

Katılan hazine vekilinin sanık E. ile ilgili belgeleri kat karşlığı yapılan sözleşme örneğinin ibrazı talep edildi. İddia makamına soruldu, savcı mütalaa için süre istedi. 

 Dosyanın esasına bir katkı sağlamayacağını gözetilerek reddine karar verilmesini istendiğini belirten Savcı, "Sanık savunmasına bir diyeceğimiz yoktur. Dosyasnın bu aşamada toplanan deliller kapsamında mahkemece tamamlanması, ancak incelemesini UYAP üzerinden yapmamız ve bir bölümünün sisteme taranmamış olması nedeniyle suça konu delillerin değerlendirilmeye muhtaç olduğu sebebiyle dosyanın fiziki olarak tarafımıza esas hakkında mütalaamızı hazırlanamak ve kısa bir süre verilmesini istiyoruz" dedi. 

Mustafa Kayaları'ın avukatı Murat Aydın, "İddia makamından belirtildiği gibi ifade dava sürecini etkilemiyor, bir talebimiz yok" ifadelerine yer verdi. 

DAVA ERTELENDİ

Esas hakkında mütalaanın okunması talep edildi ve duruşma 24 Kasım 10.00'a ertelendi.