Kaf-Kaf'ta İlker Ergüllü başkanlığındaki yeni yönetim, kulübün evi Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nin elden çıkma tehlikesinin önüne geçti. Karşıyaka'nın 1994'te 29 yıllığına devralıp, 1995-1996 yılları arasında Onursal Başkan Selçuk Yaşar'ın önderliğinde tesislerini yaptığı Çiğli sınırlarındaki 42 bin 616 metrekarelik arazinin İzmir Çevre, Şehircilik ve İklim İl Müdürlüğü Milli Emlak Daire Başkanlığı tarafından 27 Haziran'da yıllık 29 milyon 800 bin TL tahmini bedelle yapılacak ihalesi iptal oldu. Karşıyaka, yıllar içinde sıfırdan kendisi inşaatını yaptığı tesislerinin elden çıkması ihtimalinden kurtuldu.

Yönetimin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın destekleriyle yaptığı girişimler sonuç verdi. Selçuk Yaşar Tesisleri arazisi, ihale programından çıkartıldı. Sözleşmesi Haziran 2023'te sona eren, kulübün üzerinde 1 adet standart ölçülerde, 1 adet küçük olmak üzere 2 adet doğal çim saha, futbol altyapı için 1 adet büyük suni çim saha, 2 adet basketbol salonu, 1 adet voleybol salonu, futbol kamp merkezi, fitness ve rehabilitasyon merkezi, altyapı lojmanları ve altyapı ofislerini inşa ettiği tesis arazisinin önümüzdeki süreçte Çevre Şehircilik Bakanlığı'ndan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devredilmesi bekleniyor. Karşıyaka, tesislerin arazisinin Spor Bakanlığı'na devri tamamlandığında tahsis başvurusu yapmayı planlıyor.

BAŞKAN ERGÜLLÜ: TESİSLER BİZİM EVİMİZ

Karşıyaka yönetimi, Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'yle ilgili yapılacağı açıklanan ihalenin iptal edilmesinin ardından açıklama yaparken, Başkan İlker Ergüllü, "Selçuk Yaşar Tesisleri bizim evimiz" dedi. Yönetimin açıklamasında, "Kulübümüz tarafından daha önce başvuruları gerçekleştirilen, takip edilen ve bununla birlikte ihale ilanı yapılan Selçuk Yaşar Tesisleri'mizin de üzerinde bulunduğu arazinin söz konusu ihalesi, yaptığımız girişimler sonucunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı İzmir İl Müdürlüğü tarafından iptal edilmiştir.

Camiamızın ve kamuoyunun bilgisine sunulur" denildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Karşıyaka Başkanı İlker Ergüllü, "30 yılı aşkın süredir Kulübümüzün birçok branşının aktif olarak gerçekleştirilmesini sağlayan ve on binlerce gencimize spor yapma imkanı tanıyan Selçuk Yaşar Tesislerimiz hakkında doğru kararın verilmesi hepimizi çok mutlu etti. Burası; neredeyse her Karşıyakalının güzel anılarının bulunduğu, yaşayan, büyüyen ve bir parçamız hâline gelen evimiz oldu ve olmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

HAMZA DAĞ'A ÖZEL TEŞEKKÜR

Karşıyaka Başkanı Ergüllü, süreçle bire bir ilgilenip kulübün yanında olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'a teşekkür ederek, "Tesislerimiz ile ilgili sorunun hemen çözülmesi adına sürecin en başından beri yanımızda olan ve koordinasyonu sağlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hamza Dağ’a ve başvurularımıza ivedilikle yanıt vererek aksiyon alan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile İzmir Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne teşekkür ediyoruz" açıklamasını yaptı.