Geçen sezon Adana 1954 FK'yla 3'üncü Lig 4'üncü Grup'ta şampiyonluğa ulaşırken attığı 22 golle ligin gol kralı olan, 2022-2023 sezonunda da Play-Off oynadığı Efeler 09 SFK'da 24 gol atan 31 yaşındaki İshak, Karşıyakalı oldu. İshak'ı lig öncesi transferde de çekiştiği rakibi Bursaspor'un elinden alıp İzmir'e getiren Karşıyaka'da Futbol Şube Başkanı Gökhan Şensan, oyuncuyla anlaşmaya vardı.

Hücum hattına Karaköprü Belediyespor'da şampiyon olurken 13 gol atan sağ kanat Ali Sinan Gayla'dan sonra gol kralı İshak'ı da takviye eden Kaf-Kaf, Metin Peker hamlesiyle de taraftarı sevindirdi. Altyapısına 2009'da adımını attığı yeşil-kırmızılılarda 2011'de profesyonel olup 12 sene A takımda yer alan 31 yaşındaki stoper, tek sezonluk aradan sonra yuvaya döndü. Geçen sezon Elazığspor formasıyla Karşıyaka'yla aynı grupta şampiyonluk yaşayan Metin, yeşil-kırmızılılarda 12 yıl boyunca 1'inci Lig, 2'nci Lig ve 3'üncü Lig'de 223 maçta oynamıştı.

YÖNETİMDE ÖZALP ŞOKU

Türkiye'de 1 yıldır gündem olan, ünlü milli futbolcuların dolandırıldığı Seçil Erzan davası hafızalardaki yerini korurken, benzer olay Karşıyaka'da yaşandı. Geçen yıl fon dolandırıcılığından tutuklanan Erzan'la aynı özel bankada müdür olan, Karşıyaka Spor Kulübü'nde 2023-2024 sezonunda basketbol altyapı başkanlığı yapıp, yeni yönetime de giren Hatice Özalp'in hem kulüpten hem iş çevresinden birçok kişiyi yüksek kazanç vaadiyle dolandırdığının iddia edilmesi gündeme bomba gibi düştü. Mağdurların şikayetiyle önceki gün bankayla ilişiği kesildiği öğrenilen Özalp'in intihara teşebbüs ettiği belirtilirken, Karşıyaka'da şube yönetimleri ve idari kadrodan isimlerin de bir döviz bürosunun da adının karıştığı fon dolandırıcılığı iddiasına para kaptırdığı belirtildi. Karşıyaka yönetimi ise şok olay üzerine açıklama yaparak Özalp'in yönetim kurulu üyeliğinin düşürüldüğünü duyurdu. Yönetimin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Son günlerde gerek yerel basında, gerekse ulusal basında kulübümüzün de adının kullanıldığı haberler görülmektedir. İşbu haberlerde ismi geçen eski yönetim kurulu üyemiz Hatice Özalp'in işlediği iddia olunan ve suç teşkil eden eylemlerden dolayı kulübümüz de töhmet altında bırakılmak istenmektedir. Öncelikle belirtelim ki haberlere konu eski yönetim kurulu üyemiz Hatice Özalp'in, ilk yönetim kurulu toplantısından sonra yapmış olduğumuz 3 (üç) yönetim kurulu toplantısına, herhangi bir mazeret beyan etmeksizin katılmamış olması sebebiyle; tüzüğümüzün 24. maddesinin 5. fıkrası gereği yönetim kurulu üyeliği, son yönetim kurulu toplantısında düşürülmüştür. Bu çerçevede Hatice Özalp, hali hazırda yönetim kurulu üyemiz değildir. Kaldı ki yönetim kurulumuzda görev yapan herkesin kendi mesleki faaliyetleri ve iş hayatları bulunmakta olup, mesleki yaşantılarında yapmış oldukları eylemler kendilerini bağlamaktadır. Tüm bunların ışığında, yaşananların kulübümüze zarar vermemesi adına hukuki süreç tarafımızdan da itina ile takip edilmektedir."