İlker Ergüllü göreve gelirse yönetiminde birlikte hareket ettiği Cenk Karace, Azat Yeşil, Mustafa Karabağlı, Nazım Torbaoğlu, Volkan Sintaç, Mustafa Taşova, Yaşar Taşbunar, Hasan Yıldırım, Mehmet Katmerci, Yener Eyüpoğlu, Rıdvan Gürgönül, Adem Paşalı, Nedim Kalpaklıoğlu, Yücel Yetik, Mehmet Karal, Mehmet Peköz, Hüseyin Kaftan'ın yanı sıra mevcut yönetimde yer alan birçok ismin de yer alacağı belirtildi. Ayrıca camianın köklü ailelerinden Yelkenbiçer ve Sakıpağa Aileleri ile de görüşülerek, birer temsilcinin katılmalarının isteneceği gelen bilgiler arasında.

DEV YÖNETİM HEDEFİ

Aday yönetim, Üniversiteli Karşıyakalılar Birliği (ÜNİ-KSK), 1912 Karşıyaka Derneği, Karşıyaka Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KASİAD) ve Bostanlı Esnaf ve Sanayici İş Adamları Derneği (BESİAD) temsilcilerinin yanı sıra Bertuğ Ösen, Mustafa Özçakar, Özgür İnam, Muhittin Bilget, Mustafa Yavaş, Yansı Eraslan ve Semra Aksu'ya da teklif götürecek. Yine camiaya yakın isimler arasında yer alan Gökhan Serdar, Sinan Bozdağ, Ersin Koçyiğit, Oktay Yeşil, Özgür Okan, Ahmet Çınar, Hakan İnan, Ziyanur Hasbay, Sinan Atik, İlker Akpınar, Mustafa Giray, Mustafa Karluk, Engin Ceylan, Kaan Avcı, Cem Zeren, Cem Karagözlü, Uluç Serim, Tufan Konuk, Serkan İncekaş, Serdar Işıldar, Haldun Metinler, Hakan Çeliker, Onur Keleş, Emre Akal, Hüseyin Koç, Celal Doğanalp ve Mehmet Doğan'ın da şube yönetimlerinde ve kurullarda olması planlanıyor. Karşıyaka’nın tanınmış aileleri, eski başkanlar ve yönetim kurulu üyelerinden, "Yüksek İstişare Kurulu" oluşturularak, katkılarının kulübe kazandırılması hedefleniyor. 

TARİHİN EN GÜÇLÜ LİSTESİ PLANLANIYOR

Ergüllü ve arkadaşlarının listesi göreve gelirse tamamı Karşıyakalı, Karşıyaka Spor Kulübü sevdalısı iş insanlarından oluşan yönetimin kulüp tarihinin en güçlü yönetimlerinden olması hesaplanıyor. İzmir'de sanayi, ticaret ve spor camiasının öncü isimlerinden Hasan Denizkurdu, Ender Yorgancılar, Mehmet Ali Kasalı, eski başkanlar ve yöneticilerin de destek verdiğinin öğrenildiği yeni oluşumun Karşıyaka'yı sportif ve tesisleşme anlamında çağ atlatmayı planladığı öğrenildi. Yönetim sportif başarının yanı sıra yıllardır yapılamayan yeni stat ve yeni salonu mutlaka yaptırmayı planladığı belirtildi.