Karşıyaka Belediyesi'nin Anneler Günü çerçevesinde 35'incisini düzenlediği Zübeyde Hanım Koşusu, yarın koşulacak. Koşuya 1500 kişi katılacak. 4 kilometrelik parkurda gerçekleştirilecek koşuya 10 ile 85 yaş arası katılımcılar yer alacak. Koşuda sıralama, genel klasman ve yaş kategorilerinde yapılacak. Çip sistemi sayesinde sonuçlar elektronik ortamda anlık olarak görülebilecek. Organizasyon sonunda düzenlenecek ödül töreninde dereceye girenlere kupa takdim edilecek. Ayrıca tüm koşuculara anı madalyası verilecek.

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILACAK

Koşu nedeniyle Anayasa Meydanı’ndan başlayarak Yunuslar Kavşağı’na kadar olan sahil şeridi, Girne Bulvarı ve Atatürk Bulvarı; Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’nda son bulacak şekilde, saat 08.30 ile 09.50 arasında trafiğe kapalı olacak.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı emanet ettiği Karşıyaka’da, Türkiye’nin en anlamlı Anneler Günü etkinliklerinden birini gerçekleştireceklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Behice Yıldız Ünsal, "Anneler Günü’nü en değerli emanetimizin huzurunda kutlayacak, Atamızı ve Zübeyde annemizi bir kez daha sonsuz minnetle anacağız. Kayıtlı katılımcılarımızın yanı sıra yurttaşlarımızı da koşumuzu ve ödül törenimizi izlemeye, heyecanımıza ortak olmaya davet ediyoruz" dedi.(DHA)