GÜNDEME BAKIŞ - Mali açıdan sıkıntılı günler geçiren Karşıyaka Belediyesi'nde bugün ilginç bir olay yaşandı.

BİR ANDA GİRİP...

Ankara merkezli Park Kent Mobilyaları A.Ş avukatı ve icra memuru belediyeye gelip alacaklarına karşılık taşınmazlara (masa/sandalye) haciz işlemi yapmaya başladı. Belediye başkan yardımcıları ve bürokratlar firmanın avukatını işlemin durdurulması için ikna süreci başlattı.

BAŞKANLIK KATINA ÇIKIP

Firma avukatının ısrarla başkanlık katına çıkacağını ve başkanın makamındaki eşyalarına da işlem yapacaklarını bildirdi. 

İKNA EDİLDİ

Yapılan yoğun görüşme sonrası firma avukatı ikna edildi ve işlem durduruldu. Gündeme Bakış'ın edindiği bilgiye göre; park ve bahçelere alınan kent mobilyalarıyla (oyun grupları) ilgili geçtiğimiz Eylül ayında 300 bin TL fatura kesildi. Bu faturanın ödenmemesi üzerine firma Şubat ayında belediyeye yönelik işlem başlattı. Faizle birlikte borcun 400 bin TL'şi aştığı bildirildi.

CHP'LİLER MELİH GÖKÇEK VE KENT MOBİLYALARI A.Ş AYRINTISINA DİKKAT ÇEKTİ

28 Ekim 2017’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Melih Gökçek, park ve bahçelere konulması amacıyla istifasından üç ay önce 81 milyon TL’lik kentsel donatı malzemesi aldığı basına yansımıştı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın, “Dekoratif Kentsel Donatı Elemanları Alımı İşi” ihalesini, Wonderand Eurasia’nın (Ankapark) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapan Levent Kutlucan’ın ortağı olduğu Park Kent Mobilyalar isimli şirket kazanmıştı.

O dönel Şirketin yönetim kurulundaki isimlerin, belediye ile yakın ilişkide olması ve Gökçek’in çılgın projesi Ankapark’ın yönetiminde yer alması dikkati çekmiş ve bu durum uzun süre tartışılmıştı.

CHP'liler bu duruma dikkat çekti.