Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Karabağlar Belediyesi'nde geçici işçilerin tedirgin bekleyişi sürüyor. Belediye Başkanı Helil Kınay İnay ile görüşme yapan geçici işçiler, İnay'ın bütçenin elverişsiz olduğunu söylediğini aktardı. 

"KARABAĞLAR'DA KİMSE TANIMIYORDU"

Karabağlar Belediyesi'nde 5 senedir geçici işçi olarak çalışan bir personel yaşananları anlatarak, "16 Kasım 2020 yılından beri çalışan geçici işçileriz. Toplam sayımız 136. Helil Hanım'la 136 arkadaş olarak toplantı yaptık ve hiç olumlu geçmedi. Net cevaplar vermedi, kaçamak cevaplar verdi bize. Kendisiyle seçim döneminde omuz omuza çalıştık. Kendisini Karabağlar'da kimse tanımıyordu, arkadaşlarımızla birlikte onu tanıttık ve başkan yaptık. Kimse bilmiyordu onu Karabağlar'da, Bornova'dan geldi. Seçim dönemi boyunca onun için çalıştık ve bize söz verdi, 'Geçicilerin sorununu halledeceğim, geçici sorununu ortadan kaldıracağım' diye vaatte bulundu. Bunun videoları da var" dedi. 

"BELEDİYE BAŞKANI 'BÜTÇEM YOK' DEDİ"

Karabağlar Belediyesi geçici işçisi, belediyede mobbinge maruz kalabileceğini bu sebeple isminin yayınlanmasını istediğini dile getirerek, "Biz de bu söylemelerine istinaden, 'Artık başkan oldunuz, bizim de sözleşmemiz bitiyor. İşsiz kalacağız. Sizin de sözünüz vardı' dedik. Kendisi ise '2024 yılı bütçem yok şu anda, 2025 yılına da bakacağız' dedi. Ayın 28'inde bizim sözleşmemiz bitiyor. Nereden iş bulacağız, nasıl geçineceğiz. Lütfen sesimizi duyurun" ifadelerini kullandı.