Bando dinletisiyle başlayan şölenin açılışında konuşan ADD Şube Başkanı Mehmet Galip Gerebene, “Her yaştan gencimiz kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizi, egemenliğin kayıtsız şartsız ulusta olduğu inancı ve kararlılığı sonsuza dek yaşatacaktır. Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Karabağlar'da Cumhuriyet Şöleni (2)

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da, Cumhuriyet sevdalılarıyla bir kez daha buluşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının zoru başararak Cumhuriyeti kurduğunu hatırlatan Başkan Selvitopu, “Bu kolay olmadı. Bu nedenle önlerinde saygıyla, sevgiyle eğiliyoruz. Tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz” dedi.

Karabağlar'da Cumhuriyet Şöleni (4)

Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayan bu kuşağın çok şanslı olduğuna dikkat çeken Başkan Selvitopu, “Bugünün değerini çok iyi bilmeliyiz. Çünkü 2. Yüzyılı hep birlikte karşılıyoruz. Bu büyük emaneti, onu kuranların inanç ve kararlılığıyla gelecek kuşaklara taşımaktan, Cumhuriyet coşkusunu yaşamak ve yaşamaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Hiçbir güç Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının sevgisi yüreklerden silemez” diye konuştu.

Karabağlar'da Cumhuriyet Şöleni (5)

Konuşmaların ardından “Andımız” okundu ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Gençlerin Atatürk’ün “Gençliğe Hitabesi”ni seslendirmesiyle devam eden törende “Harmandalı” gösterisi ve şiir dinletisi sunuldu. Ayrıca Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi.

Karabağlar'da Cumhuriyet Şöleni (6)