GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağlı Karabağlar Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere 20 zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru yapmak isteyen adayların 2022'de yapılan KPSS sınavına girmiş olması gerekiyor.

BAŞVURU İÇİN GENEL ŞARTLAR NELER?

10 Kadın Zabıta Memuru Alımı: Bu kadroya başvuru yapacak olan adaylar, 9. derece GİH hizmet sınıfında istihdam edilecektir. Adayların müracaat yapabilmesi için önlisans düzeyinde Özel Güvenlik ve Koruma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler bölümlerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir.

10 Erkek Zabıta Memuru Alımı: Söz konusu kadroya müracaat ermek isteyen kişilerin Özel Güvenlik ve Koruma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler bölümlerinden birinden Meslek Yüksek Okulu diploma olması gerekmektedir.

PERSONEL ALIMI EHLİYET ŞARTI

Her iki kadro için de en az B sınıfı sürücü belgesi istenmektedir. Ayrıca aktif olarak araç kullanabiliyor olmanız gerekmektedir.

KAMU PERSONEL ALIMI KPSS ŞARTI

2022 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmanız ve önlisans düzeyinde P - 93 puan türünde en az 70 taban puan almış olmanız gerekmektedir.

BOY VE KİLO ŞARTI NEDİR?

Belediye Yönetmeliğince tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla fark olmaması istenmektedir.

ZABITA ALIMI İLANI BAŞVURU TARİHİ VE SÜRECİ

İzmir iş ilanları kategorisinde yayımlanmış olan ilana müracaatlar 13 Kasım 2023 tarihinde başlayacak olup 17 Kasım 2023 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını kılavuzda belirtilen müracaat belgeleri ile birlikte Cennetoğlu Mahallesi Yeşillik Caddesi No:232 Karabağlar/İZMİR adresine şahsen yapmaları gerekmektedir.