GÜNDEME BAKIŞ - İzmir’in başlıca sorunlarından olan ve gün geçtikçe kronikleşen yollardaki bozuk asfalt, çukur, çatlak gibi sorunlara çözüm için İzmir büyükşehir Belediyesi bir adım daha atıyor. İzBB Temmuz ayı meclis gündemine konu olan maddeye göre, İzmirli vatandaşlarda bozuk yollar hakkında hem İzBB’nin bünyesinde bulunan Hemşehri İletişim Merkezi’ne (HİM) hem de CİMER aracılığıyla hükümete sıkça şikayette bulundu.

MECLİS GÜNDEMİNE DEĞERLENDİRİLECEK

Büyükşehir’e ilçe belediyelerden yol asfaltlama ve düzeltme kapsamında yoğun yardım talebi var. Büyükşehir meclisi Temmuz ayında ilçe belediyelerden gelen bu talebi değerlendirecek. Meclis uygun görürse ilçe belediyelere yol çalışmalarında kullanılmak üzere makine ve malzeme yardımında bulunulacak.

İLGİLİ GÜNDEM MADDESİ ŞÖYLE:

Gerek ilçe belediyeleri, gerekse muhtarlarımız ve kentlimizden HİM (Hemşeri İletişim Merkezi), CİMER başvurularından gelen taleplerin karşılanması amacıyla, Belediyemizin imkanları doğrultusunda İlçe Belediyeleri sorumluluğundaki yollarda gerekli görülmesi halinde çalışma yapılabilmesi, ayrıca ilçe belediyelerinin talep etmesi durumunda yol çalışmalarında kullanılmak üzere makine ve malzeme yardımında bulunulması hususunun görüşülmesi.