GÜNDEME BAKIŞ - CHP 38'inci Olağan Genel Kurultayı'nın ikinci günü Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üye seçimiyle devam ediyor. 
60 üyenin PM'ye, 15 üyenin YDK'ya seçileceği yarış için başvurusu süresi saat 19:00'da doldu. Çok sayıda başvurunun olduğu PM ve YDK'ya İzmir'den de dikkat çekici sayıda başvuru yapıldı. 

İZMİR'DEN PM'YE TALİP OLANLAR

Genel Başkan Adayı Özgür Özel'e İzmir'den ilk destek açıklamasını yapan Murat Bakan ve Deniz Yücel tercihini PM'den yana kullanırken, Selin Sayek Böke, Devrim Barış Çelik, Ayten Gülsever, Nurgül Uçar, Perihan Yardımcı, Barış Özgen, Hacer Taş Gültepe, Dursun Türkekul, Erdal Aksünger, Hüseyin Saygılı, Mustafa Balbay ve Seniye Nazik Işık PM'ye aday oldu. 

YDK ADAYLARI

Ekincan Aksoy, Ebru Okay, Melih Tıraş, Özkan Tice, Birgül Değirmenci ise YDK adaylığı için müracaatını gerçekleştirdi.

Öte yandan mevcut PM'de yer alan İzmir Milletvekilleri Ednan Arslan ve Rıfat Nalbantoğlu'nun yeni dönem PM üyeliğine başvuruda bulunmaması dikkat çekti. 

KAÇ KİŞİ BAŞVURDU?

CHP'de 60 üyeli Parti Meclisi’ne 387, 15 üyeli Yüksek Disiplin Kurulu’na ise 103 adayın başvurduğu açıklandı.

ÖZEL'İN BİLİM SANAT VE KÜLTÜR PLATFORMU ÜYELERİ BELLİ OLDU

CHP Lideri Özgür Özel Bilim Sanat ve Kültür Platformu’na 12 aday gösterdi. 8 kişi ise PM üyesi olarak seçilecek. Yüzde 30 cinsiyet kotası olduğundan Gökçe Gökçen ve Gülşah Deniz Atalar seçim öncesi Parti Meclisi üyeliğini garantiledir.