GÜNDEME BAKIŞ- Seçim sonuçlarına göre Menemen ve Aliağa dışında kalan ilçelerde CHP seçimi kazanırken 25 ilçenin başkanı da değişmiş oldu.Karaburun, Seferihisar ve Dikili belediye başkanları koltuklarını korurken geri kalan ilçelerde değişiklikler yaşandı. 31 Mart Yerel Seçimleri ile İzmirli seçmenlerin oyları sayesinde yeni ilçe başkanları belirlendi.

İşte İzmir’in yeni ilçe belediye başkanları:

Chp Izmir Balcova Belediye Baskan Adayi Onur Yigit Kimdir Kac Yasinda Nereli

BALÇOVA BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ ONUR YİĞİT KİMDİR?

Onur Yiğit, 1984 yılında İzmir'de doğmuştur. Eğitim hayatını Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamlayarak mezun olmuş, ardından yüksek lisansını İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Yüksek İşletme ve Sağlık Yönetimi üzerine tamamlamıştır.
İzmir Balçova'da birçok sağlık kuruluşunun kurucusu olarak tanınan Onur Yiğit, aynı zamanda sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren ASİSTANA ve Medifema Global şirketlerinde kurucu ve üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır.
Siyasi kariyerine 2002 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olarak başlayan Onur Yiğit, Balçova ve Narlıdere ilçelerinde ilçe ve ön seçim delegeliği görevlerini üstlenerek aktif rol almıştır. 2019 yılında Narlıdere Belediye Meclis Üyeliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği'ne seçilerek İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi kâtip üyeliği görevini üstlenmiştir.

D A V U T

BAYINDIR BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ DAVUT SAKARSU KİMDİR?

1971 doğumlu olan Davut Sakarsu, Bayındır'da başladığı öğrenim hayatını Tire Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladı. Bayındır Şoförler Odası Başkanlığı ve Bergama Ticaret Odası 2. Meslek Komitesi Üyeliği yaptı. 2004 yılında parti üyeliği ile siyasi hayatına başlayan ve 2008 yılında İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yapan Sakarsu 2023 yılına kadar birçok farklı sivil toplum kuruluşunda görev aldı. Sakarsu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İ R F A N

BAYRAKLI BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ İRFAN ÖNAL KİMDİR?

İrfan Önal, Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü mezunu olup siyasi kariyerine 2005 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Bornova Gençlik Kolları'nda başlamıştır.

2014 yılında CHP Parti Meclisi Üyesi seçilen Önal, 7 Haziran ve 1 Kasım seçim kampanyalarında da görev almıştır. 

Ş A K İ R

BEYDAĞ BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ ŞAKİR BAŞARAN KİMDİR?

Şakir Başaran, 1979 yılında dünyaya geldi. Lisans eğitimini Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde tamamlayan ve Beydağ'da veterinerlik yapan Başaran, 2019 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nde meclis üyesi olarak siyaset hayatına başladı. Başaran, 2019'da Beydağ CHP İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Şakir Başaran, evli ve 2 çocuk babasıdır.

G Ö R K E M

BUCA BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ GÖRKEM DUMAN KİMDİR?

27 Haziran 1988 tarihinde İzmir Buca'da doğdu.

Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümü ve Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimarlık Bölümü mezunu olan Görkem Duman üniversite eğitimi sürecinde aile şirketinde inşaat faaliyetlerinde çalışarak deneyim kazandı.

Mimarlık eğitimini tamamladıktan sonra kendi mimarlık ofisini açarak serbest meslek hayatına adım attı.

2018 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olarak siyasi kariyerine başladı.

2020-2023 yılları arasında CHP İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

Chp Izmir Bornova Belediye Baskan Adayi Omer Eksi Kimdir Kac Yasinda Nereli

BORNOVA BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ ÖMER EŞKİ KİMDİR?

Ömer Eşki, 3 Haziran 1986 tarihinde doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Eğitim hayatına devam ederek Yaşar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Enerji Hukuku Bölümü'nde ve ardından Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü'nde yüksek lisanslarını tamamlamıştır. Özellikle yenilenebilir enerji ve uluslararası deniz hukuku alanlarında çalışmaları bulunmaktadır.

Siyaset hayatına 2005 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Bornova Gençlik Kolları'nda başlamıştır. Bu süreçte farklı görevlerde bulunmuş; 2005-2006 yılları arasında Bornova Gençlik Kolları Saymanlığı, 2006-2007 yıllarında İzmir İl Gençlik Kolları Sekreterliği, ve 2007-2010 yılları arasında Bornova Gençlik Kolları Başkanlığı gibi görevleri üstlenmiştir. Ayrıca, 2012 yılında İzmir Gençlik Kolları Başkanlığı'na aday olmuştur.
Öğrencilik yıllarında, Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği bünyesinde İzmir Tekstil Mühendisleri Odası Öğrenci Üye Komisyon Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuş ve eğitim hayatının ardından Tekstil Mühendisleri Odası'nda İzmir Şube Yöneticiliği yapmıştır. Ayrıca, Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği Genel Kurulu'nda delegeliklerde bulunmuştur.

Tanju Celik Kimdir

BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ TANJU ÇELİK KİMDİR?

İzmir'in Bergama ilçesinde 1972'de doğan Dr. Tanju Çelik, lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Çelik, doktorluk görevine 1999 yılında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde başladı. 2023'teki genel seçimlerinde CHP'den milletvekili aday adayı olan Çelik evli ve 2 çocuk babasıdır.

Lal Denizli

ÇEŞME BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ LAL DENİZLİ KİMDİR?

Lal Denizli, 1991 yılında dünyaya geldi.

Milli Futbol Takım'ın yanı sıra Galatasaray ve Beşiktaş’ın da teknik direktörlüğünü yapan Mustafa Denizli'nin kızıdır.

Pierre Loti Fransız Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nü bitirdi.

Ardından Uluslararası İlişkiler üzerine yüksek lisans yaptı.

Lal Denizli, CHP Gençlik Kolları’nda aktif olarak çalışıyor.

O N U R

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ ONUR EMRAH YILDIZ KİMDİR?

Onur Emrah Yıldız, 1986 yılında İzmir’in Çiğli ilçesinde doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2009 yılından itibaren 3 yıl boyunca aile şirketinde çalışan Yıldız daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü'nde çalışmaya başladı. 2019 yılında Dereler Bakım ve Körfez Tarama Şube Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atanan Onur Emrah Yıldız evli ve 2 çocuk babasıdır.

S A N İ Y E

FOÇA BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ SANİYE BORA FIÇI KİMDİR?

Foça Gerenköy'de 1967 yılında doğan Saniye Bora Fıçı, ilk ve orta öğrenimini Gerenköy'de, lise eğitimini ise Menemen Kız Meslek Lisesi'nde tamamladı.

Çalışma hayatına 1987 yılında Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi'nde başlayan Saniye Bora Fıçı, 2000 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Özel Bora Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ni kurarak eğitim sektöründeki başarılı kariyerine bir yenisini ekledi. Merkezinde zihinsel engelli bireylere destek eğitimi veren Fıçı, bu alandaki öncü çalışmalarıyla tanınıyor.

Sivil toplum örgütlerinde de aktif rol alan Fıçı, 2009 yılında İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis Üyesi olarak seçildi. İZTO Meclis Başkan Yardımcılığı görevini üstlenerek iş dünyasındaki etkili liderliğiyle dikkat çekti. Ayrıca İzmir Ticaret Odası Sağlık Eğitim Vakfı Denetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Odalar Borsalar Birliği'ne bağlı İzmir Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeliği, Kosova Rumeli Kültür Sanat ve Turizm Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunuyor.

Saniye Bora Fıçı, sektörel bazda Özel Eğitim Kurumları Derneği'nin kurucusu olmanın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi'nin çeşitli kademelerinde (Mahalle ve İl Delegeliği) görevler aldı. 2015 yılında İzmir İl Kadın Kollarına atanarak Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla yürüttü. Bu dönemde partisi içinde önemli görevlerde bulunan Fıçı, il başkanlığı ve genel seçim çalışmalarına liderlik etti.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 37. Olağan İzmir İl Kongresi'nde çarşaf liste seçim yöntemi ile seçilen Fıçı, iş dünyasından, kent konseylerinden ve CHP Foça İlçe Örgütü'nden sorumlu başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Görev süresi boyunca ülkemizde yaşanan pandemi ve İzmir depremi gibi olaylarla ilgili önemli çalışmalar gerçekleştirdi.

Chp Izmir Gaziemir Belediye Baskan Adayi Unal Isik Kimdir Kac Yasinda Nereli

GAZİEMİR BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ ÜNAL IŞIK KİMDİR?

İzmir'de 1965'te doğan Ünal Işık, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi'nde muhasebe ve iş idaresi üzerine tamamladı. Serbest muhasebecilik ve mali müşavirlik yapan Işık, 2014 yılında Gaziemir Belediye Meclis Üyesi olarak aktif siyasete başladı. İki dönem meclis üyeliği, CHP grup başkan vekilliği, CHP grup sözcülüğü, plan bütçe komisyon üyeliği ve encümen üyeliği görevlerini üstlendi. Ünal Işık, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mustafa Günay

GÜZELBAHÇE BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ MUSTAFA GÜNAY KİMDİR?

1962 yılında Malatya'da dünyaya gelen Mustafa Günay, temel eğitimini tamamladıktan sonra 1985 yılında kamuda göreve başladı. 2005 yılında başlayan siyasi hayatında Cumhuriyet Halk Partisi'nde farklı alanlarda görev yapan Günay, 2010 yılından sonra Güzelbahçe Belediye Başkanlığı Yardımcılığı yaptı. Mustafa Günay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

H E L İ L

KARABAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ HELİL KINAY KİMDİR?

Emine Helil İnay Kınay, 1977 yılında Uşak'ta doğmuştur. Orman mühendisi bir babanın ve devlet memuru bir ailenin çocuğu olarak büyümüştür. Eğitimini ülkenin çeşitli kentlerinde tamamlayan Kınay, Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Aynı üniversitede yüksek lisans eğitimi de almıştır. Kınay, 2002 yılından itibaren CMO İzmir Şubesi'nde yönetim kurulunda ve çeşitli komisyonlarda görev almıştır. 2012-2022 yılları arasında ise CMO İzmir Şubesi'nin başkanlığını yapmıştır.
Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşları ve platformlarda gönüllü çalışmalarda bulunan Emine Helil İnay Kınay, TMMOB ÇMO İzmir Şubesi'nde 10 yıl boyunca yönetim kurulu üyeliği ve 10 yıl da şube başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.
Emine Helil İnay Kınay, CHP'nin 14 Mayıs seçimleri için İzmir 2. Bölge'den milletvekili adayı olarak gösterilmiştir.

Y I L D I Z

KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ YILDIZ iŞÇiMENLER ÜNSAL KİMDİR?

Behice Yıldız İşçimenler Ünsal Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Uluslararası İşletmecilik bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Karşıyaka Spor Kulübü'nde sporculuk, yöneticilik ve son olarak Divan başkanlığı yapan Sadri İşçimenler'in kızı olan Behice Yıldız İşçimenler Ünsal, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Uluslararası İşletmecilik bölümünde yüksek lisans yaptı. Başarılı bir iş kadını olan Behice Yıldız İşçimenler Ünsal, çeşitli ticaret ve sanayi meslek odaları, sağlık ve eğitim vakıflarında da kurucu üyesi olrak yer almış bir isim. İngilizce ve Almanca bilen Ünsal, evli ve iki çocuk annesidir.

Adil Kirgoz 3801 B

DİKİLİ BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ ADİL KIRGÖZ KİMDİR?

Adil Kırgöz, 1969 yılında Dikili’nin Salihler köyünde doğdu.

     Eğitim hayatına Salihler İlköğretim Okulu’nda başladı. Ortaokul ve lise eğitimini Dikili Lisesi’nde tamamladı. Beykoz Üniversitesi Lojistik Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında Dikili’de inşaat malzemeleri sektöründe hizmet veren Kırgöz Yapı Malzemeleri şirketini kurdu. Ardından inşaat, lojistik, zeytincilik ile ilgili sektörleri de şirketinin bünyesine kattı.

     2009-2010 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Dikili İlçe Örgütü’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Belediye Meclis Üyesi seçildi.

     2019 yerel seçimlerinde CHP’den Belediye Başkan adayı oldu. Almış olduğu % 57.7 oy oranı ile Dikili tarihinde seçmenin en çok oy verdiği başkan olarak hizmete başladı.

   Bergama Ticaret Odası, Dikili Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Dikili Ziraat Odası, Dikili Şoförler Odası  ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesidir. Aynı zamanda Dikili Yelken Kulübü ve Dikili’yi Sevenler Derneği kurucu üyesi, Çiftçi Malları Koruma Derneği yönetim kurulu üyesidir.

     2019 yılından beri Dikili Belediye Başkanlığı görevini yürüten Adil Kırgöz, evli ve bir kız, bir erkek çocuk babasıdır.

Mehmet Türkmen

KEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ MEHMET TÜRKMEN KİMDİR?

1962 doğumlu olan Mehmet Türkmen, 1990-1999 yılları arasında ticaretle uğraştı. Üniversite mezunu olan Türkmen, 1999 ile 2009 yılları arasında Ulucak Belediye Başkanlığı yaptı. 2014-2023 yılları arasında Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcılığı ve meclis üyeliği görevlerini yapan Türkmen, evli ve iki çocuk babasıdır.

S E M A

KINIK BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ SEMA BODUR KİMDİR?

İzmir’in Kınık ilçesinde 1966'da doğan Sema Bodur, ilk, orta ve lise öğrenimini doğup büyüdüğü ilçede tamamladı. Sema Bodur, 1991 yılında İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde memuriyete başladı. Bir süre antrenörlük ve kulüp yöneticiliği de yapan Bodur, evli ve 1 çocuk annesidir.

N A S U H

KİRAZ BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ NASUH COŞKUN KİMDİR?

Kiraz sanayii sitesine kaportacı olarak iş hayatına başlayan Coşkun 1999  yılınd kendi iş yerini açmıştır. 2010 yılında  kiraz esnaf kefalet koop. Yönetim kuruu üyesi olan coskun2018 ylında aynı kurum başkan seçilmiş ve bu  görevine hala devam etmektedir.Aynı zamanda hayvancılıkla uğraşan nasuh coşkun evli ve 2 çocuk babasıdır.

N İ L Ü F E R

KONAK BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ NİLÜFER ÇINARLI MUTLU KİMDİR?

1968 yılında İzmir'in Tire ilçesinde dünyaya gelen Nilüfer Çınarlı Mutlu, Yunanistan mübadili bir ailenin kızıdır. Yüksek öğrenimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde tamamlayan Mutlu, mimarlık alanında başarılı bir kariyere sahiptir. Sivil toplum alanında da etkin rol oynayan Nilüfer Çınarlı Mutlu, 2000-2019 yılları arasında Mimarlar Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi olarak görev yapmıştır. 

İlkay Çi̇çe

MENDERES BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ İLKAY ÇİÇEK KİMDİR?

1986 yılında doğan İlkay Çiçek, lisans eğitimini Eskişehir Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nde sürdürüyor. 2013 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olan Çiçek, 2019 yılı seçimlerinde Menderes Cüneytbey Mahallesi muhtarı oldu. 2020-2022 arası Menderes Kent Konseyi Kurucu Başkanlığı görevinde de bulunan İlkay Çiçek, Muhtarlar Dernek Başkanlığı görevinde bulundu. İlkay Çiçek evli ve iki çocuk babasıdır.

E R M A N

NARLIDERE BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ ERMAN UZUN KİMDİR?

10 Aralık 1991, İzmir doğumlu olan Erman Uzun, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Erman Uzun, Cumhuriyet Halk Partisi'nde ilçe kongre delegelikleri, iki dönem Narlıdere Gençlik Kolları Yöneticiliği görevlerinde bulunmuş, 2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. Meclis üyeliği sürecince, dört yıl boyunca Belediye Meclisi’nde CHP Grup Sözcüsü olarak görev almıştır. Turizm sektöründe iş yaşantısına devam etmektedir. İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) üyesidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mustafa Turan

ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ MUSTAFA TURAN KİMDİR?

Mustafa Turan, 2 Kasım 1975'te Ödemiş-Konaklı’da doğdu. İlk ve orta dereceli eğitimini Konaklı’da, lise eğitimini Ovakent’te tamamlayan Turan, tarım faaliyetlerinin yanı sıra Konaklı Belde Belediyesi Meclis Üyeliği, 2019-2023 yılları arası Ödemiş Belediye Meclisi Üyeliği, Ödemiş Belediye Başkanvekilliği ve parti içerisindeki birçok farklı alanda çeşitli görevlerde bulundu. Turan, 2019-2023 yılları arasında Ödemişspor Kulübü ikinci başkanlığını yaptı.
 

H A Y A T İ

TİRE BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ HAYATİ OKUROĞLU KİMDİR?

Tire'de 1985 yılında doğan Hayati Okuroğlu, ilkokul ve ortaokul eğitimini memleketi Tire'de tamamladıktan sonra Dumlupınar Üniversitesi İthalat İhracat Bölümü, Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nde yükseköğrenimini tamamladı. Okuroğlu, şu anda Tire'de mali müşavirlik görevini sürdürmektedir.

Ö V Ü N Ç

TORBALI BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ ÖVÜNÇ DEMİR KİMDİR?

Demir, 1984 yılında Torbalı’da doğdu. İlkokulu Torbalı’da okuduktan sonra orta ve lise öğrenimine İzmir’de devam etti. Fen Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında müzik, folklor, yüzme, dans, satranç gibi birçok sosyal kulüpte aktif olarak görev aldı. Bilardo kulübünün de kurucu üyesidir. 2 yıl Koç Üniversitesi Beşiktaş kulübünün başkanlık görevlerini üstlenip aynı yıllarda Üniversiteli Beşiktaşlılar Grubunun Ege Bölgesi Başkanlık görevini icra etti. Akademik olarak 1 yıl boyunca üzerinde çalışmış olduğu “Step Counter” adlı projesi, dünyanın çeşitli üniversitelerinde düzenlenen proje yarışmalardan davet aldı. Aynı zamanda ev otomasyonları ile ilgili bir takım çalışmalarda bulundu. Askerlik görevini bitirdikten sonra atalarının izinden giderek bunca yıl edinmiş olduğu bilgi ve birikimlerini doğup büyüdüğü Torbalı ilçesinin gelişmesi için kullanmak amacı ile Torbalı’ya dönme kararı aldı. Şu an Torbalıda aktif olarak mühendislik mesleğini icra etmektedir ve Demir Ev Yapı Şirketi’nin kurucusudur. 


İlk gençlik yıllarından beri Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olan Demir, 2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Torbalı Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. 2021 yılında CHP Torbalı İlçe Başkanı seçilen genç siyasetçi, görevini büyük bir başarıyla gerçekleştirmiş ve ilçe örgütü tarihine geçmişti. Son ilçe kongresinde ilçe başkanlığına adaylığını açıklayan Demir, örgütten gelen ilçe başkanı değil belediye başkan adayı olması talebi üzerine kongre adaylığından çekilmişti.

Güler Demir ile evli olan Övünç Demir, Övgü isimli bir kız ve Umut Yaşar isimli bir erkek çocuk babasıdır.

S E L Ç U K

URLA BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ SELÇUK BALKAN KİMDİR?

Selçuk Balkan 1984 yılında Urla’da doğdu. 2009 yılında İzmir İleri teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Balkan, 2017 yılında İYTE Mimarlık Fakültesi Yüksek Lisans mezunudur. 2010-2016 yılları arasında TMMOB Mimarlar Odası Urla temsilciliği görevini gerçekleştirmiştir. Urla’da kendi ofisinde serbest mimarlık yapmaktadır. Urla Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır.

Ismail

SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ İSMAİL YETİŞKİN KİMDİR?

İsmail Yetişkin 1976 yılında Seferihisar’da doğdu. İdeal bir toplum ve güzel Seferihisar için siyaseti hep önemsedi.

Çocukluğundan itibaren aktif olarak siyasetin içinde yer aldı. Siyasi hayatına Cumhuriyet Halk Partisi’nde başlayan Yetişkin Seferihisar Asil Nadir Lisesi’nden mezun olduktan sonra 27 yıl boyunca partide bilfiil Gençlik Kolları ve İlçe Başkanlığı görevlerini sürdürdü.

Aktif iş hayatına tarım ve ticaretle başlayan İsmail Yetişkin uzun yıllar Seferihisar’ın simgesel yeri Dutlaraltı’nda esnaflık yaparak iş hayatına devam etti.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda %52’lik oyla Seferihisar Belediye Başkanlığı’na seçilen İsmail Yetişkin evli ve iki çocuk babasıdır.

Ilkay Girgin

KARABURUN BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ İLKAY GİRGİN ERDOĞAN KİMDİR?

1971 yılında İzmir’in Karaburun ilçesinde doğan İlkay Girgin Erdoğan, ilk ve orta öğrenimini Karaburun’da tamamladı.

İzmir Kız Lisesi’ndeki lise eğitimi sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldu.

İzmir Barosu’na kayıtlı olarak, 1997-2019 yılları arasında İzmir ve Karaburun’da serbest avukatlık yapan Başkan İlkay Girgin Erdoğan; imar hukuku, gayrimenkul hukuku ve miras hukuku dallarında uzmanlaştı.

2004-2014 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mordoğan Belediyesi Meclis Üyeliği, Belediye Meclis Başkan Vekilliği, Hukuk Komisyonu Başkanlığı, İmar Komisyonu Üyeliği, Bütçe Plan Komisyonu Üyeliği görevlerini sürdürdü.

Mordoğan Belediyesi ile Karaburun Belediyesi’nin birleşmesi sonrasında 2014-2019 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Karaburun Belediyesi Meclis Üyeliği, Belediye Meclis Başkan Vekilliği, İmar Komisyonu Başkanlığı ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü.

31 Mart 2019 tarihide yapılan yerel yönetim seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Karaburun Belediye Başkan Adayı gösterilen Erdoğan, yüzde 49,28 oy alarak, ilçenin 117 yıllık tarihinde bu göreve gelen ilk kadın belediye başkanı oldu.

Mordoğan Çok Amaçlı Üretim Pazarlama ve İşletme Kooperatifi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Mordoğan Şubesi üyesi olan Erdoğan, siyasi yaşamı boyunca Karaburun Yarımadası’nda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına destek verdi.

Filiz-5

EFES SELÇUK BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL KİMDİR?

1981 yılında İzmir’de doğan. İlk ve ortaöğrenimini Selçuk’ta tamamlayan Filiz Ceritoğlu Sengel 1999 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmeye hak kazandı.

2004 yılında İstanbul Barosu’ndan aldığı ruhsatla avukatlık mesleğini icra etmeye başladı. Aynı yıl Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü’nde yüksek lisansa başlayıp Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku üzerinde uzmanlaştı.

Aynı yıllar içerisinde “Fikir ve Sanat Eserleri Hukukunda Mimari Eserler” ve “Fikir ve Sanat Eserlerinde İntihal ve Esinlenme” adlı iki akademik kitap yazdı.

İstanbul’da avukatlık stajını tamamlayan Filiz Ceritoğlu Sengel mesleki tecrübe kazandıktan sonra 2007 yılında Selçuk’a gelerek kendi hukuk bürosunu açtı. 2009 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP Selçuk Belediye Meclis üyesi olarak seçilen Sengel 2009-2014 yılları arasında Hukuk Komisyonu, AB Uyum Komisyonu, Eğitim Kültür ve Spor Komisyonu üyelikleri, Encümen Üyeliği ve Divan Kâtipliği görevlerini üstlendi.

2010-2019 yılları arasında kurucu başkanı olduğu Sürekli Eğitimi ve Kişisel Gelişimi Destekleme Derneği aracılığıyla toplumsal eğitimi esas alan çalışmalar içerisinde yer aldı.

2014 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir ve Selçuk Meclis üyesi görevlerini yürüten Filiz Ceritoğlu Sengel 2014-2019 yılları arasında CHP Grup Başkanvekilliği İzmir Büyükşehir Meclisinde Denetim Komisyon Üyeliği, Hukuk Komisyonu Üyeliği ve Divan Katipliği görevlerini ifa etmiştir. Sengel aynı tarihler içerisinde Selçuk Belediye Meclisi’nde Hukuk Komisyon Başkanlığı, İmar Komisyon Üyeliği, Spor, Eğitim ve Kültür Komisyonu üyeliği Kadın Erkek Eşitliği Komisyon Başkanlığı görevlerini de yürütmüştür.

2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP Selçuk Belediye Başkanı Adayı olan Sengel seçim sonrası Selçuk’un ilk kadın belediye başkanı olmaya hak kazandı.

Selçuk ilçesinin belediye başkanlığını yapmaya başladığı 2019 yılından bu yana ilçesinde Efes ve Selçuk’un bir bütün olduğunu kabul edilmesi için başlayan tanıtım çalışmalarının yanı sıra Filiz Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuk’ta kadın, çocuk, genç, yerel üretici odaklı projelerin ve yardımlaşmadan dayanışmaya evrilen bir anlayışın hayata geçmesi için çalışmalarını sürdürmekte ve projelerini yürütmektedir.

2007 yılından bu yana Vasıf Gökhan Sengel ile evli olan Filiz Ceritoğlu Sengel bir kız çocuğu annesidir.

S E R K A N

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI MHP'Lİ SERKAN ACAR KİMDİR?

1976 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretimini Piyale İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise Bayraklı Ortaokulu’nda tamamlayan Acar, lise eğitimi sonrasında üniversite sınavlarında Türkiye sıralamasına girdi ve 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih etti.

Çeşitli hukuk bürolarında çalıştıktan sonra kendi hukuk bürosunu açtı ve atık kabloların geri kazandırılması konusunda uluslararası düzeyde çalışmalar yaptı. Çevre Bakanlığı ile projeler yaparak, Türkiye’de ilk defa bu konuda lisans yapan kişi oldu.

2007 yılında Ege Bölgesi Sanayiciler Odası tarafından çevre sağlığına verdikleri katkıdan dolayı “Çevre Ödülü ”ne layık görülen Acar, bu konuyla ilgili yurt dışında da çalışmalarına devam etti ve tesisler kurdu.

Belediye Başkanı Acar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

P E H L İ V A N

MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİLİ AYDIN PEHLİVAN KİMDİR?

31 Temmuz 1977 yılında Menemen’de dünyaya geldi. Selanik göçmeni bir ailenin 2 çocuğundan biridir. İlkokulu Kubilay İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu Menemen Lisesi’nde ve lise eğitimini de Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

1997 yılında vatani görevini tamamladı.

Aynı yıl Menemen Belediyesi’nde işe başladı. Ama 3 ay sonunda haksız bir şekilde işten çıkarıldı. Aydın Pehlivan bu haksız ayrılığın ardından ekmeğini ve geleceğini kararlılıkla özel sektörde kazanmaya karar verdi. Kişisel iletişim yeteneği ve ikna etme becerisi sayesinde kısa zamanda 6 bin kişiye ekmek kapısı olan büyük bir güvenlik firmasının kurucularından biri oldu.

1997 yılında Menemen Belediyesi’nde yaşadığı talihsiz ve haksız ayrılıktan sonra bile Menemen’e belediye başkanı olarak hizmet etme hayalinden hiç vazgeçmedi.
 

Ve Aydın Pehlivan 13 Ocak 2021 tarihinde hayalini gerçekleştirerek Menemen halkına hizmet etmek için başkan vekili olarak görevine başladı. Büyük bir heyecan ve gayretle Menemen için fark yaratacak çalışmalarına devam ediyor.

Filiz Hanım ile evli olup bu birliktelikten Ece isimli bir kızları vardır.