Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Karşıyaka Çarşı'da GÜNDEME BAKIŞ'ın vatandaşın nabzını tuttuğu sokak röportajında, Ayşenur Şen "Sonuna kadar AK Parti" demiş ve ortalık bir anda karışmıştı. Şen'e çevredekiler tepki göstermiş ancak Şen "AK Parti" demekten vazgeçmemişti.

İNAN EVİNDE ZİYARET ETMİŞTİ

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, videoyu izledikten sonra, videodaki genç kızın yaşadıklarına tepki göstermiş ve Menemen'e genç kızın evine ziyarete gitmişti.

"MAKARNACI DİYE LAF SÖYLEDİLER"

Şen, İnan'ın ziyaretinde yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

'Sonuna kadar AK Partiliyim' dedim. 'Makarnacı' diye bana laf söylediler. 'Sonuna kadar AK Parti' dedim. Orada bayağı insan toplandı, gitmeliyim diye düşündüm. Yoksa kavga çıkacaktı. Tedirginlik yaşamadım da, kavga olacak hissi yaşadım. AK Parti deyince ortalık birden kalabalıklaştı"

"AYŞENUR'UN DURUŞU AK PARTİ GENÇLİĞİNİN DURUŞU"

İnan ise şunları anlatmıştı:

"Cumhurbaşkanımız ve partimiz bu zamana kadar gençlerin desteğiyle hep tarihi başarılara imza attı. Partimize gençlerin ne denli samimi destek verdiğini de Ayşenur kardeşimiz göstermiş oldu. Gençlerimizi yalnız bırakacak değiliz. Herkes demokratik tercihlerini, fikirlerini ve düşüncelerini özgürce ifade edebilmeli. Bu tür saldırıları da hep birlikte kınamamız lazım. Genç bir kardeşimizin sokak ortasında düşüncelerinden, tercihlerinden dolayı sıkıştırıp adeta köşe başında böyle dar bir sokakta taciz ediyormuşçasına sırf 'AK Parti'yi ve Recep Tayyip Erdoğan'ı' destekliyor diye sözlü tacize uğramasını doğru bulmuyoruz. Ayşenur'un bu özgüvenli duruşu, AK Parti gençliğinin duruşu diyoruz."

DAĞ'I ZİYARET ETTİ

AK Parti Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Recep Tayyip Taslak, yönetimiyle birlikte yaptığı Genel Merkez ziyaretine Ayşenur Şen'i de götürdü. Şen, Genel Merkez'de ilk olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ı ziyaret etti.

İNAN ERDOĞAN’LA BULUŞTURDU

Genç kız daha sonra AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan’la birlikte külliyeye giderek Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya geldi. İnan Erdoğan’a GÜNDEME BAKIŞ’ın o videosunu Erdoğan’a izletti. Ayşenur Şen de Erdoğan'ın elini öptü, “Bu sen misin?” sorusuna, “Evet benim” yanıtını verdi.

Şen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la arasında geçenleri şu sözlerle anlattı.

 “Sayın Cumhurbaşkanımız videoyu izledikten sonra, ‘Bu sen misin?’ diye sordu. ‘Ben de evet’ dedim. Elini öptüm. Tebrik etti ve bana, ‘Gurur duyuyorum seninle. Ortalığı ayağa kaldırmışsın. Aferin. Okuluna devam et. Bunu takip edeceğim’ dedi. Ben çok heyecanlandım. O video benim hayatımı değiştirdi. Okuluma döndüm. Eğer o an orada olmasaydım Ankara’ya hiç gelemezdim belki de…Cumhurbaşkanımızla karşılaşamazdım. Annem-babam da benimle gurur duyuyor. Bu da benim için büyük mutluluk”