GÜNDEME BAKIŞ- Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden elde edilen son verilere göre İzmir'de her heçen gün artan hava sıcaklıklarının önümüzdeki  günlerde bir derece düşmesi beklenmekte. Cumartesi gününden itibaren hava sıcaklığı en düşük 20 en yüksek 35 olacağı tahmin ediliyor. 

Ekran Görüntüsü 2024 06 06 093248

KENTTE SAĞANAK YAĞIŞ HAKİM OLACAK
Perşembe sabahına (bugün) nem ve sıcak bir güne uyanan İzmirliler için hava sıcaklığı ilerleyen saatlerde 36'lara kadar yükselecek. Haftanın son günü olan Cuma (yarın) ise İzmir'de gökgürültülü sağanak yağışın hakim olması beklenmekte, hava sıcaklığı ise en düşük 23 en yüksek 36 olacak. 

Ekran Görüntüsü 2024 06 06 093228

SICAKLAR 1 DERECE DÜŞECEK
Cuma günü beklenen sağanak yağış ilerleyen günlerde kentte etkisini göstermeyeceği için İzmirlilerin sıcak haftasonunu serin sularda değerlendirdiği planları sekteye uğramayacak. Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri hava sıcaklığı bir derece düşse de oldukça sıcak geçeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN SICAK HAVA UYARISI
Meteoroloji Geneler Müdürlüğü Erken Uyarı Merkezi ise İzmirlileri mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam eden yüksek sıcaklık nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektiği konusunda uyardı.